Сидорович: «Ми знайшли вихід з боргового рабства»

Верховна Рада ухвалила Кодекс з процедур банкрутства, співавтором якого є народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович. За 237 голосів.

«Сьогодні ми, як парламент, зробили величезний крок назустріч людям для очищення від боргів, ми зробили колосальний крок в напрямку спрощення процедур банкрутства для юридичних осіб, ми підвищили прозорість і ми заткнули величезну кількість дірок, яку використовували корупціонери», – заявив після голосування Сидорович.

Він охарактеризував документ як найлояльніший до людини з усіх схожих законів у світі. «Якщо фізособа потрапляє в скруту, а це може бути не лише через фінансову скруту, а й через втрату здоров‘я, втрату роботи, навіть розлучення. Людина має мати шанс очиститись від боргу».

Отже, для фізичної особи новий закон про банкрутство дозволяє реструктуризувати борги. Навіть за іпотечним кредитуванням. Сидорович наголошує: «Валютні кредити будуть переводитись за курсом, який буде на момент порушення справи у суді. Плюс та сума, яка боржником вже була погашена до моменту розгляду справи у суді, буде відніматися від суми боргу, яку повинен буде погасити боржник».

Побоювання, що житло будуть забирати кредитори, Сидорович розвіяв. «Сім‘ю ніхто на вулицю не викине, якщо вони проживають в соціальному житлі і це єдине житло».

Співавтор документа каже, що банки в законі теж зацікавлені, бо нарешті позбуваються токсичних активів.

«Щодо юридичних осіб, – продовжує народний депутат. – Через те, що в нас зараз процедури банкрутства тривають по 5 років, економіка не може реструктуризуватися. В даному законопроекті передбачена така процедура реалізації майном, яка відповідає принципу «Прозорро». Тобто майно підприємств-банкрутів (для цього ще має бути ухвалене рішення Кабміну, але він готовий для цього) буде продаватися на майданчику «Прозорро».

Ухвалений закон, на думку Сидоровича, дасть можливість для України не просто піднятися в рейтингу doing business. Це дасть можливість оновити стан проваджень справ про банкрутство, зробити їх ефективнішими. Паралельно це призведе до запуску економіки, підняття тих платників податків, які повинні працювати.

Руслан Сидорович додає: «Побудувати сильну армію, медицину, освіту, забезпечити людей пенсіями без сильної економіки, без успішно працюючих підприємств неможливо за визначенням».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини