Сидорович: «Легітимність ЦВК це – легітимність усіх виборних органів влади в Україні»

Як розповів, після засідання профільного комітету, народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Руслан Сидорович, депутати прийняли рішення рекомендувати Парламенту розглянути у сесійній залі питання відставки діючого і обрання нового складу Центральної виборчої комісії.

«Від самого початку свого перебування в Парламенті наша фракція наголошувала на необхідності перезавантаження складу ЦВК. Більше того, це було однією з принципових позицій, на яких ми наполягали при виході з коаліціі,» – наголошує Руслан Сидорович.

Разом з тим, при обранні нового складу комісії, Парламент може зіткнутися з дуже серьйозною регламентною проблемою, бо Президентом запропоновано чотирнадцять кандидатур на тринадцять вакансій.

«Процедура обрання кандидатів на посади членів ЦВК не передбачає проведення ані конкурсу, ані рейтингових голосувань, ані інших методів, які могли б визначити спосіб вибору, коли кількість кандидатів є більшою ніж кількість вакансій – пояснює народний обранець –
відтак, при голосуванні у сесійній залі ми зіткнемося з регламентною колізією».

Це чисто юридичне питання є надзвичайно важливим з огляду на те, що через порушення регламенту при голосуванні за зміну складу ЦВК,  таке рішення може бути визнане неконституційним, як наприклад, закон про мову Ківалова-Колісниченко.

«Формування в сумнівно легітимний спосіб ЦВК може поставити під питання легітимність майбутніх виборів Президента та Парламенту, що є абсолютно неприпустимим. Тому, позиція Самопомочі є незмінною – Центральна Виборча Комісія має бути перезавантажена в найкоротші строки, але з суворим дотриманням регламенту.
Суспільство заслуговує на легітимного Президента та Верховну Раду» – підсумовує Руслан Сидорович.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини