Сидорович: «Декларуючи боротьбу з рейдерством, уряд насправді цю боротьбу нівелює»

Верховна Рада скерувала в комітет на доопрацювання Законопроект 8121 про внесення змін до Земельного кодексу щодо протидії рейдерству.

Депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович каже, що документ, підготовлений Аграрним комітетом, і основна дія цього закону були спрямовані на вирішення проблемних питань земельних ділянок сільгосппризначення. Цей законопроект усував цілий ряд схем, які нині використовуються для крадіжки землі на селі. Так само внаслідок опрацьованих поправок з первинної редакції були вилучені речі, які стосуються документів, що надаються нотаріусу для ідентифікації особи і посвідчення правочину. Були забрані речі, які стосувалися можливості автоматичного зникнення з реєстру обтяжень відповідної інформації через 5 років. Законопроект мав новели, які давали дійсно юридичний захист і усували сьогодні існуючі схеми.

Але під кінець голосування сталося абсолютно неприйнятне, розповідає Сидорович: «Депутат, який не є ані членом профільного комітету, який не подавав поправок до цього законопроекту, що не були включені до таблиці до другого читання, які не проходили аналіз головного юридичного управління, зачитав з трибуни три сторінки тексту».
Сидорович серйозно непокоїться, що ті поправки, які зачитувалися з голосу ( які насправді є частиною законопроекту 9311), знецінять проведену роботу.

«Я вже мовчу про порушення статті 116 регламенту, яка не допускає вносити поправки до тих положень до другого читання, які були предметом розгляду у першому читанні. Тому будемо спостерігати, будемо боротись, але небезпека існує. Якщо це станеться, це просто похоронить дуже важливий законопроект».

Сидорович звертає увагу: «Основне критичне рейдерство було у філіях комунальних підприємств, які були створені не законом, а постановою Кабміну. І безумовно, що коли було внесено з голосу ці поправки, вони розбалансували законопроект, вони дезорієнтували сесійну залу. В результаті чого стало неможливим ухвалення такого важливого законопроекту, що його і професійна спільнота, і люди на селі давно чекали».

Також Сидорович звернув увагу на наполяганні від частини Народного фронту і від Міністерства юстиції про повернення реєстраційної палати у вигляді унітарного підприємства.

Депутат «Самопомочі» нагадав, що ліквідації реєстраційної палати свого часу вимагало саме Міністерство юстиції, називаючи це корупційним розплідником.

«Для чого після цього повертати унітарні підприємства? Ліквідовувати комунальні і повертати унітарні? Це знецінення тієї роботи, яка була проведена упродовж півтора року, і тих кроків, які були зроблені парламентом VIII скликання щодо ліквідації точок корупції».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини