Сидорович: «Без потужного антимонопольного законодавства монополії і олігархи далі будуть грабувати державу

7.02.2019 Верховна Рада в цілому ухвалила Закон про захист економічної конкуренції 6746. Як наголошує депутат «Самопомочі» Руслан Сидорович,

цей документ – надважливий. «До прикладу, потужна американська економіка народилась з антитрастового законодавства. Це законодавство, яке поділило монопольні підприємства Рокфеллера. І це та задача, яку повинна реалізувати Україна. Без потужного антимонопольного законодавства монополії і олігархи далі будуть грабувати державу».

Для бізнесу цей документ теж важливий, бо були розширені повноваження Антимонопольного комітету: зокрема, розширені можливості зі збору доказів, бо без доказової бази неможливо застосувати відповідні санкції. Сам порядок застосування санкцій теж став чітко регламентованим, щоб на розсуд членів комітету не можна було з багатомільйонних санкцій знижувати їх до кількатисячних. Тобто в цілому посилюється інституційна спроможність Антимонопольного комітету.

За словами Сидоровича, певна кількість правильних ідей не була в кінцевому результаті підтримана.

«Це стосується строків розгляду відповідного порушення в Антимонопольному комітеті. І тут слід розуміти, що якщо строк для розслідування АМК не є достатнім для встановлення факту порушення, то особа-монополіст може просто уникнути покарання, бо спливе час для притягнення до відповідальності».

Однак, найважливіша ложка дьогтю, на думку Сидоровича, в іншому:

«Як би ми не посилювали на законодавчому рівні Антимонопольний комітет, без готовності самого комітету працювати в інтересах держави, «білого» бізнесу, в інтересах людей – нічого не буде. Бо коли АМК відмовляється визнати ДТЕК монополістом, це не відповідає не тільки закону, це не відповідає здоровому глузду».      

Чим менше монополізму, тим здоровіша конкуренція. А чим більша конкуренція – тим краще для всіх: для споживачів, для бізнесу, для людей, і тим сильнішою буде економіка.    

 

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини