Світ, вільний від туберкульозу – Сергій Кіраль

Щороку від туберкульозу в Україні помирає понад 4 000 осіб, кожного дня – близько 10 пацієнтів. І хоча в останній час фіксується певне покращення ситуації, лише у 2017-му зареєстровано близько 22 тисяч нових випадків туберкульозу.

Відтак, критична ситуація, що склалася не лише в Україні, але на території Східної Європи та Центральної Азії з розповсюдженням мультирезистентного туберкульозу, обумовлює необхідність переходу до нових систем протитуберкульозної допомоги. Вони мають бути комплексними та орієнтованими на потреби пацієнта. На цьому, зокрема, акцентували народні депутати, медики та представники пацієнтських організацій під час Круглого столу, що у четвер, 22 березня, відбувся у стінах Верховної Ради.

Круглий стіл був лише одним із заходів, присвячених Міжнародному дню боротьби з туберкульозом, що мали місце в стінах парламенту цього тижня.

Також, акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», голова Парламентської платформи боротьби з туберкульозом Сергій Кіраль, було презентовано фотовиставку зі світлинами людей, котрих торкнулася ця хвороба, а будівлю Верховної Ради з настанням темряви 22 березня «підсвітили» червоним на знак єднання у боротьбі із захворюванням. Він пояснює: «Так Україна доєдналася до десятки інших міст світу, які висловлюють свою єдність з пацієнтською громадою».

Крім того, нині, продовжує народний депутат, Парламентська платформа боротьби з туберкульозом бере активну участь у підготовці доповіді Парламентської асамблеї Ради Європи з питань туберкульозу. «Ми акцентуємо, – розповідає Сергій Кіраль, – на тому, аби ефективніше надавалася соціальна та психологічна допомога хворим, застосовувалися кращі практики діагностики та лікування». Станом на сьогодні, додає він, робота кипить.

«Зараз ми – на порозі переломного історичного моменту, – підсумовує Сергій Кіраль. – 2018 рік стане ключовим у сфері боротьби з туберкульозом для України. У квітні очікуємо ухвалення резолюції ПАРЄ, а восени 2018 року, окрім Наради високого рівня з питань туберкульозу Генеральної Асамблеї ООН, до Декларації якої наша країна активно готує рекомендації, ми плануємо також провести парламентські слухання на тему «Шляхи подолання епідемії туберкульозу в Україні». Будемо і надалі боротися, щоб досягти мети і зробити «світ, вільним від ТБ».

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини