Сума закупівель і покарання — неспівставні: як мера Скадовська усунули з посади за 1167 гривень

Скадовськ на рік залишився без міського голови. Від 10 квітня обов’язки мера виконує секретар міськради. Законно обраного міського голову Олександра Яковлєва відсторонили на рік.

Рішення Скадовського райсуду, яке згодом залишив у силі Апеляційний суд Херсонської області, шокувало усіх. У країні, де безкарними залишаються ті, хто розкрадає мільйони, позбавили посади людину, яка, по суті, економила бюджетні кошти.

У діях Олександра Яковлєва побачили корупцію, бо за два роки на потреби мерії закупив у крамниці, яка належить його дружині, канцтоварів на 1167 гривень. Чому саме у цій крамниці купували? Відповідь проста: це єдине місце, де у Скадовську продають штемпельні подушки, які потрібні для бухгалтерії міськради.

Інакше меру довелося б відправляти працівника за цією продукцією у відрядження за сто кілометрів – в обласний центр Херсон. Витрачати кілька годин і ще й додаткові гроші. А магазин, де купували штемпельну продукцію, розташований за 300 метрів від міськради. Та суд цього до уваги не взяв.

Жителі Скадовська, які тричі власним коштом приїздили до Херсонського суду підтримати свого мера, рішення зустріли одностайним «Ганьба!» Дехто не стримував сліз. Міський голова, вочевидь, дуже сильно зачепив чиїсь інтереси, адже доводи його захисників були настільки очевидними, що, мабуть, ніхто не сумнівався: постанову районного суду скасують.

Адвокати Олександра Яковлєва заявили, що готуватимуть касацію. «Усі 7 пунктів, до яких апелювала сторона захисту та міський голова, апеляційний суд визнав нікчемними, залишивши рішення першої інстанції чинним, – заявив народний депутат Олег Лаврик, який приїхав підтримати Яковлєва в суді. – Ми бачимо, що за канцелярські скріпки, за ручку, олівець чи будь-яку дрібницю, можуть знищити будь-яку людину, якщо цього захоче чинна влада. Сьогодні держава зробила черговий крок до знищення самоврядування».

А декому ця справа нагадала звичні у тридцятих роках минулого століття справи «про три колоски».

Олександр Яковлєв за два роки свого головування зробив стільки, скільки за останні років двадцять у Скадовську не робив ніхто. Про це говорять самі скадовчани. Лише у 2017 році відновили дорожнє покриття на багатьох вулицях, відремонтували тротуари, встановили вуличне освітлення. На очисних спорудах ремонтували колектор, стоки постійно проходили необхідні стадії очищення – для курортного містечка це дуже важливо. Проблему очисних у Скадовську вирішують доволі активно саме за головування Олександра Яковлєва, але саме звідти і почалося протистояння з опозицією. Вочевидь, контроль і прозорість до душі далеко не всім обранцям.

Саме за каденції Олександра Яковлєва у Скадовську були реалізовані ті проекти, які наразі лише у снах бачать херсонці. Окрім зазначеного ремонту доріг та дійсно якісного освітлення, здійснено прозоре фінансування пільгового проїзду міським транспортом; оптимізуються витрати на забезпечення діяльності закладів освіти; чимало уваги приділяється допомозі міській лікарні, школам, поліції – тим закладам, які піклуються про соціальну рівновагу у місті.

Команда «Самопомочі» продовжує боротися. «Діяльність Олександра Яковлєва у Скадовську наочно показала, що будь-яке місто в Україні може стати успішним і заможним – для цього потрібно чесно і прозоро працювати, любити свою роботу і своє місто. На жаль, сьогодні ми зіштовхнулися зі свавіллям судової влади, яка фактично потурає корупційним схемам. Ми завжди будемо підтримувати членів нашої команди. Наша сила – в єдності, тому ми продовжуємо нашу боротьбу, причому, виключно до перемоги»,– каже керівник Херсонського міського осередку «Самопомочі» Андрій Дмитрієв.

Олександра Яковлєва звинуватили у тому, що він діяв в умовах реального конфлікту інтересів, закупивши товари на 1167 грн. Припустимо. А в яку суму вилилися судові засідання у цій справі? І тут починається цікаве.

Ми переглянули перелік учасників – суддя, секретарі, прокурори: тих, кому платять заробітну платню з наших із вами податків, і порахували мінімальні витрати на їхню зарплату. Вивчивши декларації усіх причетних, порахували: сукупні витрати на заробітну плату ЛИШЕ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ОДНОГО ЗАСІДАННЯ становлять щонайменше 646,22 гривень на годину. Три засідання апеляційного суду тривали не менше, ніж по дві години кожне. Отже, витрати ЛИШЕ НА ЗАРПЛАТУ для УЧАСНИКІВ засідання – 3 877,32 грн. Це ВТРИЧІ більше за нібито «провину» Олександра Яковлєва.

А для підготовки засідання було витрачено ще набагато більше: ознайомлення зі справою, аналітика, підготовка до засідання, витрати на папір, друк, запис засідання, постійні витрати на утримання приміщення, прибирання, комунальні. Це десятки годин, амортизації основних засобів, витрат на утримання!

Отже, іменем України та за рахунок людських податків, нам затуманювали голову на суму, яка щонайменше вдесятеро перевищує «провину», і забезпечили проблеми та застій у розвитку курортного містечка на Херсонщині щонайменше на рік. Скадовці кажуть, що після такого містечко до тями буде приходити ще довго.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини