Судова реформа є профанацією. Люди залишаться ні з чим, – «Самопоміч»

Події з відбором кандидатів до Конституційного суду, які нині мають місце, на переконання віце-спікера Верховної Ради Оксани Сироїд, є показником того, що режим Януковича процвітає.

Вона пояснює: «Відразу після Революції гідності парламент відважився та звільнив п’ятьох суддів, які були призначені за квотою Верховної Ради, а на їхні місця через страх перед людьми призначив знаних та поважних правників. Парламент тоді також звернувся до Президента та суддівського корпусу з проханням очистити і свою квоту суддів Конституційного суду.

Але раби потрібні всім, і Президент, як і з’їзд суддів, не мали наміру тоді та не мають досі якісно оновлювати склад органу. Ми знаходимося фактично у переддень обрання чи призначення ще п’яти членів органу. Подивіться на ті кандидатури, і ви зрозумієте, що четверо людей, призначених парламентом на хвилі Революції гідності, залишаться у глибокій меншості».

І це при тому, додає віце-спікер, що саме Конституційний суд відіграв неабияку роль у становленні колишнього авторитарного режиму, що призвело до війни. Вона акцентує: «Я хочу, щоб ми всі усвідомлювали, що нинішній чи майбутній склад Конституційного суду відіграє для нашої держави, на жаль, не менш фатальну роль».

Відчути «ефективність» органу матимуть змогу чи не всі українці, підкреслює народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник.

Для цього необхідно лише спробувати скористатися інструментом конституційної скарги, передбаченим у новому законі про Конституційний суд.

Вона зауважує: «Конституційна скарга – це можливість кожного громадянина України звернутися до Конституційного суду. Сьогодні з тими політизованими процесами добору суддів можемо констатувати, що цей інструмент для громадян перетвориться фактично на ще один спосіб заробітку суддів.

Усе це відбувається через те, що судова реформа, яку нам обіцяли три роки, насправді є нічим іншим як профанацією, яка призводить до того, що її інструментами будуть користуватися обрані, наближені до Президента, Адміністрації Президента, до влади персони, а люди знову залишаться ні з чим».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини