Суд залишив Владислава Марченка на посаді заступника голови Запорізької облради

Червонозаводський районний суд Харкова відхилив клопотання прокуратури і залишив Владислава Марченка на посаді заступника голови Запорізької облради. Таке рішення прийняв суддя Віктор Єжов під час судового слухання сьогодні, 28 грудня.

Клопотання  щодо відсторонення з посади є черговою піар-вигадкою прокуратури. Адвокати підкреслили, що в матеріалах справи не сказано, яким чином Марченко навіть теоретично міг бути причетним до тендерів міської ради  і як саме міг використовувати  посаду заступника голови обласної ради  для здійснення начебто злочинних дій, які йому інкримінують. Захисники зазначили, що тендери оголошували комунальні підприємства, підпорядковані міській раді, а не обласній. Адвокати також наголосили, що Марченко може впливати на тендери  електронної системи «Прозоро» так само, як Генеральний прокурор на тривалість світлового дня.

Марченко у своєму виступі заявив, що не вважає себе винним. Фракція «Самопоміч» у Запорізькій обласній раді не брала участі в голосуванні за ті дії, які йому інкримінують. Він також звинуватив прокурорів у маніпуляціях.

«Моїм роботодавцем є облрада. 84 депутати проголосували за затвердження моєї кандидатури на посаді заступника голови обласної ради. Фінансовими питаннями займається перший заступник голови, а не я. Мені депутати довірили функції, пов’язані з медициною та гуманітарною сферою: лікарні, прийом громадян, участь у форумах, публічна діяльність тощо. У рамках своїх функціональних обов’язків я жодним чином не можу впливати на розподіл бюджету», – запевнив Владислав Марченко.

Також після сьогоднішнього судового засідання він зазначив: «Усе це – політичне шоу, яке ініціювала та втілює кіностудія, що знаходиться у Києві. У прокуратури не знайшлося жодного доказу того злочину, що мені інкримінують. Найближчим часом ми розіб‘ємо в апеляції і домашній арешт.

Щодо мистецького твору, який вчора оприлюднила Генпрокуратура: коли ми сьогодні запитали у прокурорів, які ведуть мою справу, про це «мистецтво», вони відповіли «ми не знаємо». Жодного слова, жодного документа, пов‘язаного з оприлюдненим «фільмом», до справи не додано.

Крім того, ті, хто продюсував цей сюжет, не врахували, що я ніколи не вживаю ненормативну лексику! Чути «склейки», монтаж навіть нефахівцю. Все це спрямовано виключно на дискредитацію мене і моєї родини. Але сьогодні ця бульбашка здувається», – наголошує Владислав Марченко після судового засідання.

Нагадаємо, 23 грудня у цьому самому суді відбулося засідання щодо обрання запобіжного заходу для Владислава Марченка. Прокуратура наполягала на тому, аби Марченка залишили під вартою або на внесенні непомірної застави в розмірі 87 мільйонів гривень. За результатами засідання, суддя призначив в якості запобіжного заходу цілодобовий домашній арешт. 

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини