Суд у справі «Кривавої арки»: тітушок продовжують виправдовувати

23 лютого в Октябрському районному суді Полтави відбулося чергове слухання справи щодо різанині поблизу арки «Газетного ряду» у Полтаві.

Нагадаємо, у ніч з 5 на 6 квітня 2017 року полтавчани вийшли на захист інтересів мешканців будинку на Соборності, 27. Тисячна акція протесту переросла у збройний конфлікт – тітушки-найманці травмували та поранили десятки людей. У найважчому стані із численними ножовими пораненнями до реанімації потрапили Дмитро Юденко та Олександр Коба – ветерани добровольчих батальйонів, учасники бойових дій.

Сьогодні їхні інтереси у суді представляє адвокат-волонтер, член «Об’єднання «Самопоміч» Микола Сватенко.

ЯК ВСЕ ПОЧИНАЛОСЯ
Місцеві олігархи, серед них – і представники міської та обласної влади, намагалися побудувати у проїзній арці черговий ресторан. Хоча фактично – це єдиний шлях, яким мешканці будинку могли вийти зі свого двору, тільки сюди могла під’їхати «швидка» та «пожежна». Окрім того, будинок у підпорядкуванні ОСББ.

Та на ці докази ніхто не зважав: ФОП Степаненко отримав дозвільні документи і почав забудовувати арку, а щоб відганяти людей, залучили професійних тітушок – приватну охоронну фірму ТОВ «Скорпіон 2016» із Кременчука.

Починаючи від серпня 2016 року й до початку квітня 2017-го, юристи «Самопомочі» через запити й суди намагалися повернути людям право на проїзд. Полтавчани постійно проводили акції протесту. Та арка все одно поступово перетворилася на броньований бункер.

5 квітня, після чергової акції протесту, арку полтавчани таки «відбили». Щоправда, ціною десятків травмованих та поранених.

СУДИ Й БЕЗДІЯЛЬНІСТЬ ПРАВООХОРОНЦІВ

В Олександра Коби лікарі нарахували 11 ножових поранень: пробиті черевна порожнина, шлунок, легені. Допомагали йому усією Полтавою: грошима, кров’ю, молитвою. Те, що він вижив – справжнє диво.

Підозрюваних у завданні поранень затримали – ними виявилися Євген Усенко та Анатолій Прядко, працівники охоронної фірми. Суду було надано безліч доказів, фото- та відеоматеріалів.

Згідно з обвинувальним актом, Євгена Усенка підозрюють в умисному тілесному ушкодженні, небезпечному для життя в момент заподіяння, чи такому, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину». За цією статтею йому загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Анатолій Прядко також мав опинитися за ґратами від 7 до 10 років за «умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, або спричинило смерть потерпілого».

Сьогодні обоє підозрюваних вільно вдень гуляють Кременчуком – від липня 2017 року домашній арешт мають тільки у нічний час. І цілком ймовірно, можуть отримати за свої злочини умовний термін – суддя приймає до розгляду усі «докази», включно із сфабрикованими дослідженнями поганого відео, поліграф-тестування тощо.

Попри чималий резонанс, залізні докази та увагу ЗМІ, офіційно не встановлено і не притягнуто до відповідальності організаторів різанини.

Чому? Бо у цій арці перетинаються інтереси колишніх регіоналів, сьогоднішніх БПП та «Народного фронту».
Вирок зачитають 23 березня.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини