Суд у Гаазі – це можливість для України показати всьому світові докази безчинства Росії, – Сотник

Народний депутат Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник про значення справи проти Росії в Гаазі для України та українців:

– По-перше, РФ і її дії підпадають під юрисдикцію Міжнародного суду при ООН, рішення якого є для них обов’язковими. Предмет вимог України сформульовано на основі конвенцій ООН, які були грубо порушені Росією, зокрема щодо підтримки тероризму та етнічної дискримінації.

По-друге, це можливість для України публічно, на весь світ, представити всі зібрані за ці роки докази безчинств і військової агресії, дискримінації та порушень прав людини з боку Російської Федерації на території України! В черговий раз привернути увагу світу до подій в Україні та зруйнувати міфи пропаганди!

По-третє, у разі задоволення запиту України про застосування запобіжних заходів суд може зобов’язати Росію забезпечити ефективний контроль за своїм кордоном, припинити постачання зброї до України, зупинити підтримку незаконних збройних формувань, які завдають шкоди цивільному населенню України, а також утримати її від будь-яких подальших актів етнічної дискримінації – як щодо етнічних українців, так і кримських татар на території окупованого Криму.

По-четверте, навіть якщо негативні прогнози експертів щодо ймовірного ігнорування Російською Федерацією будь-яких рішень Міжнародного суду ООН справдяться, для України це стане ще одним дуже вагомим і юридично закріпленим аргументом на зовнішній арені для не тільки продовження, але й посилення санкцій.

Головним негативним моментом є те, що Міжнародний суд розгляне тільки питання фінансування тероризму та етнічної дискримінації, в той самий час питання військової агресії Росії проти України не стане предметом розгляду, в тому числі через особливості процесу цього суду. Окрім того, негативом, якщо не враховувати тривалий розгляд справи по суті (може тривати від одного до трьох років), вважаю те, що Україна на момент подачі позову не закріпила статусу окупованих територій частини Донецької та Луганської областей. Низка формулювань, що вживаються українською стороною, за своїм значенням є слабшими за вже встановлені в резолюціях і рішеннях міжнародних організацій! Визначеність статусів і понять могла б значно посилити лінію обвинувачення!

Олена Сотник
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(15) ["name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["slug"]=> string(13) "international" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(15) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(52) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(15) ["category_count"]=> int(52) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(39) "Міжнародна співпраця" ["category_nicename"]=> string(13) "international" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Міжнародна співпраця