Субсидії монетизували, а про ОСББ забули

Депутат «Об’єднання «Самопоміч» у місті Бровари Тетяна Крилова повідомила про перший провал монетизації. ОСББ за адерсою: вул. Грушевського, 15Б в Броварах під загрозою відключення від електропостачання на потреби освітлення міст загального користування. Об’єднання співвласників заборгувало «Київобленерго» 11 тис. грн за електрику, в той час як держава має тримісячний борг перед ОСББ за пільги та субсидії на суму 13 тис. грн. Інші ОСББ в Броварах також очікують попередження про відключення від електрики.

Як пояснює народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, справа в тому, що з 1 січня 2018 року розпочався перший етап монетизації субсидій на житлово-комунальні послуги. Кабінет Міністрів зобов’язав усіх надавачів послуг, якщо вони хочуть отримати відшкодування за  надані споживачам пільги та субсидії, відкрити поточні рахунки із спеціальним режимом використання в органах казначейства.

Кошти, отримані на ці рахунки, не можна використовувати вільно, а лише на визначені урядом цілі –  оплату рахунків електро-, газо-, теплопостачальних підприємств або в бюджет (у вигляді податків). Та відповідно до цих змін, ОСББ, оскільки не є надавачами послуг, фактично втратили підстави враховувати в розрахунках зі співвласниками суми наданих державою пільг і призначених субсидій.

«Здавалося б, що ОСББ мають зрадіти цьому нововведенню, адже вони перестають адмініструвати пільги і субсидії. Однак, ситуація в Броварах свідчить про протилежне. Сьогодні Кабінет Міністрів має негайно відреагувати на проблему відшкодування ОСББ пільг та субсидій за житлово-комунальні послуги та затвердити механізм погашення заборгованості минулих періодів. У Львові ОСББ через провал механізму монетизації не знають, як погасити черговий платіж за «теплими» кредитами.

Також через вилучення ОСББ із механізмів розрахунків за пільгами і субсидіями із бюджетом, монетизація «на рівні споживача» повинна запрацювати вже зараз, а не влітку, як запланував Кабінет міністрів – має бути визначений механізм відшкодування призначених сум домогосподарствам-одержувачам субсидій, які проживають в будинках ОСББ», – наголошує Альона Бабак.

Окрім того, народний депутат скерувала звернення до Кабінету Міністрів з вимогою терміново відреагувати на ситуацію в Броварах. «Це лише перші негативні наслідки недосконалого порядку монетизації, тому маємо не допустити повторення аналогічних ситуацій в інших містах України», – підсумовує вона.

Депутатське звернення до Прем’єра

Альона Бабак
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини