Субсидійна епопея триває

Вчора ОСББ зраділи, що знайшли порозуміння з Мінфіном стосовно монетизації субсидій для людей, які живуть в будинках ОСББ. Мінфін на своєму сайті зробив красивий анонс домовленості, відповідно до якої:

  • від ОСББ не вимагатимуть відкриття казначейських рахунків;
  • борги за 2017 рік за усіма внесками (в т.ч. за опалення та гарячу воду) погасять до
    кінця лютого;
  • cубсидії та пільги за внесками до ОСББ на оплату житлово-комунальних послуг
    перераховуватимуть  людям (а не ОСББ) на соціальні рахунки вже з квітня 2018 року.

Проте, як виявилося, у Міністерства соціальної політики є інше бачення монетизації – про це міністр Рева особисто сказав мені перед засіданням уряду.

Мінсоцполітики не готове фізично відкрити до квітня 1,5 мільйона рахунків одержувачам субсидій, які живуть в будинках ОСББ. І тому Кабінет міністрів третій тиждень поспіль не узгодив зміни до постанови, якою регламентується перерахування субсидій.

Втретє (!) Прем’єр міністрів публічно пообіцяв, що вже наступної середи, 21 лютого, Кабмін прийме зміни до постанови, і до кінця лютого субсидії будуть переховані і ОСББ, і управителям, і водоканалам, і теплоенерго.

Що найбільше вражає у цій субсидійній епопеї? Уряд досі не усвідомив, що людям потрібно давати зрозумілу конкретику про те, як він планує вирішувати ситуацію, а не говорити про те, що все добре і все вирішено.

Якби я не була на засіданні Кабміну, то ми б взагалі не розуміли, чи буде уряд вирішувати питання субсидій і чому раптом міністр фінансів не озвучив те, про що він написав на сайті Міністерства вчора. А виявляється, те, що Мінфін узгодив з ОСББ, він не узгодив ані з Мінрегіоном, ані з Мінсоцполітики. І ми маємо чекати ще один тиждень.

Але чого чекати? Чи є остаточним рішення міністра Реви стосовно адміністрування субсидій через рахунки ОСББ, а не через рахунки на ім’я одержувачів субсидій?

Порадивши головам ОСББ, які залишилися в Києві після вчорашнього засідання в Мінфіні, поїхати до міністра соціальної політики пана Андрія Реви, чекатиму також на інформацію. Зараз відбувається ключова зустріч в Мінсоцполітики.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13021 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13022 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті