Страх перед е-декларацією змушує звільнятися посадовців-корупціонерів, — Соболєв

Страх перед системою електронного декларування змушує українських посадовців-корупціонерів звільнятися зі свої посад, розповів народний депутат України від фракції «Самопоміч» Єгор Соболєв.

«Багато посадовців намагалися довести, що система е-декларування ненадійна, що її можна зламати. Але є одна важлива деталь — з 1 вересня система електронного декларування повноцінно працює. За наявною у мене інформацією, вже не один посадовець пішов з посади, тому що боїться е-декларування. Це результат очищення влади», — підкреслив Соболєв.

Народний депутат не виключає того, що з боку окремих парламентаріїв ще можуть бути спроби зірвати роботу системи е-декларування. Але він впевнений, що громадськість, журналісти та західні партнери України зможуть здолати цей опір.

Але Соболєв вважає, що головна проблема в боротьбі з корупцією — відсутність в Україні системи правосуддя, яка б ставила перед Законом та судом посадовців-корупціонерів найвищої ланки влади.

«Найбільша проблема людей, які почали боротися з корупцією у тому, що немає суддів які можуть дати оцінку незалежно зібраним доказам і винести вирок», – констатував Соболєв.

Він додав, що депутати фракції «Самопоміч» вже спілкуються з американськими та європейськими колегами з приводу підтримки ідеї делегування в Україну їхніх суддів.

«Ці судді на правах присяжних виносили б вироки в такому Антикорупційному суді. Тоді ця структура зможе дати те, чого вимагає громадськість – закон для топ-корупціонерів та правосуддя для кожної людини, навіть Президента», – резюмував Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#12940 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12941 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12942 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією