«Спроби зриву виборів у Шполі – наслідок того, що ніхто не був покараний за фальсифікації на виборах минулих років», – Олег Лаврик

На виборчій дільниці №710825 у місті Шпола Черкаської області, де сьогодні тривають вибори до об’єднаної територіальної громади, невідомі особи вкинули три пачки бюлетенів в урни для голосування.

Як розповів голова ініціативної групи «Об’єднання «Самопоміч» у місті Канів Олександр Мокрієнко, який перебуває на виборчій дільниці у Шполі, із самого початку було видно, що на дільниці готуються фальсифікації: «Не було проведено підготовче засідання, бюлетені не було перераховано, не була зафіксована їх кількість, яка видана на руки. Двічі спостерігачі зупиняли протиправні дії голови комісії, коли вона хотіла відривні корінці від бюлетенів зібрати і закрити у себе в сейфі».

Він також розповів, що близько 10 години була спровокована бійка між представниками двох партій, під час якої на дільницю забігли близько 30 осіб в камуфляжній формі. Тоді комісія та спостерігачі вдало зреагували та не дали їм можливості дістатись до урн та вкинути бюлетені. Однак близько 15-ї години на дільницю приїхали 15 осіб в спортивних костюмах, які побили спостерігачів біля урн і вкинули туди три пачки бюлетенів, четверту у них вирвали, коли намагались їх затримати. «При цьому вилучені бюлетені були з цієї дільниці, з відповідними печатками та відповідали відривним корінцям. Це означає, що їх надав хтось із представників дільничної виборчої комісії», – зазначив Олександр Мокрієнко.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олег Лаврик, намагання зірвати вибори на одній дільниці, де перевагу має один кандидат, ставить під сумнів легітимність результатів виборів на окрузі. «А це – наслідок бездіяльності влади після фальсифікацій на довиборах у 205 окрузі в Чернігові, на Волині, у Тернополі… Зловмисників не покарали тоді, і це призводить до ще нахабніших порушень сьогодні», – наголошує Олег Лаврик.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини