«Справедливості немає і не буде. Треба починати все спочатку», – Олег Березюк

Під час погоджувальної ради парламенту голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк звернув увагу на непослідовність риторики діям уряду у питаннях пенсій, медицини та реформи децентралізації.

Він розпочав із листа мешканки села Приморське Скадовського району Херсонської області, 1952 року народження, яка пише: «Чесно і активно працювала, а пенсію заробила за 41 рік стажу аж 1503 гривні. Доплату отримала 223 гривні. У Пенсійному фонді говорять, що малий коефіцієнт, але в чому я винна? Хіба за 41 рік стажу не було хорошого коефіцієнту?»

Олег Березюк зазначає, що таких сотні й тисячі звернень від людей на вулицях сіл і міст України: «Ті, що мали високу пенсію, ті отримали і високу доплату. Але люди не вірять, що держава так жорстоко їх «кинула», і просять пенсійні фонди перерахувати їм пенсію ще раз. Не перерахують! Тому що це — не пенсійна реформа. На превеликий жаль, це лише вирішення дефіциту Пенсійного Фонду за рахунок кишень самих пенсіонерів».

Голова фракції також зауважує проблеми із фінансуванням медицини та ще більше зменшення коштів у проекті бюджету на 2018 рік.

«Ще два місяці тому я звернувся до Прем’єр-міністра з приводу того, що не працює якісно швидка допомога в гірському Сколівському районі, зокрема, підстанція у місті Славське. Знаєте, яка реакція? Місяць не працює підстанція взагалі! Тому що немає грошей на ремонт єдиного автомобіля.

І так по цілій державі, а в бюджеті наступного року далі йде пограбування, в тому числі й медицини. Наполягаю повернути 4 або 7 мільярдів гривень, які забирають, назад у медицину, в тому числі й екстрену медичну допомогу. Де взяти? У силових органів! Бо що будуємо – поліцейську державу, Нацгвардію, МВС, Генеральну прокуратуру? Це дуже серйозні теми, які сьогодні обговорюють не опозиційні сили, а люди, до яких швидка їде 2,5 години. І в деяких випадках вона вже не потрібна».

І чи не найбільше гучних слів від керівництва Кабміну було на підтримку бюджетної децентралізації та створення об’єднаних територіальних громад. І сьогодні плани уряду, судячи із проекту бюджету, кардинально відрізняються.

«Уже завершується перша декада листопада, а у деяких містах досі не розпочався опалювальний сезон. Чому? Тому що держава не розрахувалася за борги, які вона створила, не оплачуючи свої пільги по субсидіях. А наступного року місцеві бюджети будуть пограбовані ще й тому, що на їх плечі перекладається проплата саме цих боргів за останні два роки.

Більш цього, депутати прийняли у першому читанні законопроект, який підтримує ОТГ — віддає громадам у власність землі поза межами населених пунктів. Але ми бачимо у порядку денному на цю сесію урядовий законопроект, який має на меті забрати ці землі від ОТГ. Мало того, що вони грабують бюджети, хочуть збільшити реверсну дотацію, а тепер ще й хочуть забрати те, що належить громадянам і заради чого, за великим рахунком, громади і об’єднуються», – зазначає Олег Березюк.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини