Спостерігачі від «Об’єднання «Самопоміч» повідомляють про порушення на виборах до ОТГ (доповнено)

Сьогодні у 201 об’єднаних територіальних громадах тривають перші вибори голів та депутатів рад громад. Як повідомляє голова виконавчого комітету партії «Об’єднання «Самопоміч», народний депутат Олег Лаврик, спостерігачі вже станом на 12 годину зафіксували ряд порушень під час волевиявлення громадян.

Дніпропетровська область

На дільниці №120489 Славгородської селищної ради у бюлетені для вибору депутатів по одномандатному виборчому окрузі вказано, що обидва кандидати представляють одну партію – «Солідарність», хоча насправді другий кандидат представляє «Об’єднання «Самопоміч». І голова ДВК голосування не зупиняє.

Також на одній з дільниць з виборів до Славгородської селищної ради члени виїзних груп ДВК здійснювали непряму агітацію за конкретного кандидата. Порушення зафіксовано, складено акт.

На дільницю в селі Майське з виборів до Зайцівської сільської ради близько 20:00 скоєно напад невідомими особами на членів ДВК та спостерігачів, що були на дільниці. Люди з травмами середньої тяжкості. Скриньки для голосування не пошкоджені. На місці працює поліція та швидка.

Київська область
У Фурсівській ОТГ Київської області із запізненням відкрилась виборча дільниця у селі Пищики. Дільниця відкрилась о 08:40 через додатковий перерахунок кількості наявних бюлетенів. У той же час, представники ДВК не хотіли реєструвати 2-го спостерігача від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ». Після додаткового перегляду законодавства питання врегулювали, спостерігача допущено до роботи.

Одеська область

На дільничних виборчих комісіях в Одеській області станом на 08:00 відсутні печатки на ДВК. Зокрема, таке порушення зафіксовано на дільницях у Білгород-Дністровському районі з виборів до Шабівської сільської ради та Кілійському районі з виборів до Великівської міської ради. Печатки були на руках в голів ДВК, які прийшли на дільниці із запізненням.

Спостерігається «плутанина» з виборчою документацією, а саме, на виборчих дільницях використовуються виборчі бюлетені з іншого виборчого округу, подекуди люди відмовляються голосувати не за своїх кандидатів по цих округах, де люди мають право голосу, а інші виборці 
голосують, не маючи права голосувати по округу. Члени ДВК продовжують процес голосування. Такі порушення виявлені та зафіксовані на виборах у Кілійському районі до Вилківської міської ради ОТГ (№ ДВК 510423) та Білгород-Дністровському районі до Шабівської сільської ради ОТГ (ДВК 510205).

Такий хід голосування не відповідає положенню ст. 77 ЗУ «Про місцеві вибори», а дії членів ДВК можуть бути кваліфіковані за ст. 158 КК України – Фальсифікація виборчих документів. Порушення зафіксовані та оскаржені до ТВК, проте відсутнє будь-яке реагування.

Запорізька область

Члени ДВК на одній з дільниць з виборів до Кирилівської селищної ради видавали бюлетені без підписів виборців. Складено акт про порушення.

Сумська область
У переддень голосування – 28 жовтня – під час перевірки виборчих бюлетенів до Степанівської районної ОТГ Сумського району виявлено помилку у прізвищі кандидата від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ» Тамашова Богдана В’ячеславовича. Бюлетені не передруковувались.

Херсонська область

О 09.40 виявлено порушення в селі Білозерка – на виборчій дільниці № 650047 виявлено відсутність пломб на виборчих скриньках №4 та №5. На першій скриньці відсутнє пломбування, а на другій відсутні вертикальні вкрутки (все заклеєне скотчем). Складено акт про порушення з вимогою вилучити вказані скриньки та не використовувати їх для голосування.
Також на одній з дільниць з виборів до Любимівської селищної ради зафіксована відсутність номерів пломб на виборчих урнах.

За коментарем голови СВК села Софіївка Станіславської ОТГ, 26 виборчого округу, станом на 9.30 виявлено порушення у відсутності у виборчому списку одного з кандидатів у депутати – самовисуванця, члена партії «Наш край». Усі бюлетені, у яких відсутній кандидат, вилучено, їх погашено та внесено виправлені бюлетені в кількості 224 екземплярів. Ця ситуація спровокувала призупинення роботи виборчої дільниці на 25 хвилин. Складено акт про порушення та станом на 10:00 відновлено роботу дільниці.

Миколаївська область

На одній з виборчих дільниць з виборів до Новополтавської сільської ради одна зі скриньок опечатана паперовою пломбою і лише з одного боку, що надає можливість вільного доступу до скриньки, не порушуючи пломбу. Порушення зафіксовано актом.

Хмельницька область

У місті Красилів, де відбуваються вибори до Красилівської міської ради, певні особи, котрих пов’язують з партією ВО «Батьківщина», спеціально винайняли квартиру, куди до і після голосування ці особи заводять виборців. Що роздають виборцям, які мають проголосувати за «правильного» кандидата, не важко здогадатись.

На виборах до Антонінської селищної ради народний депутат від Блоку Петра Порошенка Шинькович Андрій Васильович здійснює об’їзд по селах з кандидатом на голову Антонінської селищної ради від тієї ж партії та, разом з тим, здійснює антиагітацію проти кандидата від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

Також на дільниці № 680587 у селі Антоніни голова ДВК близько 19:30 телефонував безпосередньо виборцям, котрі не прийшли на вибори, із закликом прийти проголосувати.

О 14.20 відсторонено голову дільничної виборчої комісії в селі Мукша Китайгородська з виборів Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради через відсутність місцевої реєстрації. Зараз виконує обов’язки голови заступник, особа від політичної партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ».

Також надійшла інформація, що секретар Олешинської сільської ради Хмельницького району телефонує мешканцям та агітує голосувати за осіб з партії «Поруч».

Харківська область

На виборах до Зачепилівської селищної ради на одній з дільниць виявлено, що скриньки для голосування неопломбовані. Порушення зафіксоване спостерігачем від партії «Об’єднання «САМОПОМІЧ», складено акт.

Чернігівська область
Не знято агітаційні плакати кандидата Ляха Владислава від партії «Наш край». Зокрема, плакати розвішані на всіх стовпах у місті.

Рівненська область

Під час виборів до Демидівської селищної ради кожну годину на дільницях в селах Княгинине, Ільпибоки, Рогізне, Рудка, Лисин, Дубляни, Перекалі зникає світло. За словами місцевих активістів, це технічні проблеми через негоду і старі електричні лінії.

Львівська область 
На одній із дільниць з виборів до Великомостянської міської ради Сокальського району на дільниці надруковано бюлетені без шапки. Бюлетені передруковуються.

На іншій дільниці з виборів до тієї ж міської ради за 200 метрів поряд з виборчою дільницею розміщений рекламний борд партії «Свобода» на приватній території. Після зробленого зауваження власнику, особа відмовляється демонтовувати агітаційний борд.

У селі Підгірці Рудківського району на виборах до Рудківської міської ради зафіксовано спробу виносу бюлетеня з дільниці. Особу, що намагалась винести бюлетень, затримано, складено акт про порушення. Ймовірно, запущена «карусель».

У місті Рудки Рудківського району на виборах до Рудківської міської ради близько 14:30 год в день голосування вимкнули світло. Призупинена робота трьох дільниць.

На виборах до Рудківської та Великомостівської міських рад зафіксовано непряму агітацію біля дільниць за партію ВО «Батьківщина».

Окрім того, також зафіксовано відкриття виборчих дільниць із запізненням у Черкаській, Полтавській, Хмельницькій та Івано-Франківській областях.

 

 

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини