«Сплачуючи за нормативами, ми підтримуємо олігархів», – Альона Бабак

Сьогодні парламент прийняв закон про комерційний облік води і тепла. Як зазначає співавтор закону, народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, насамперед цей закон орієнтований на наведення порядку з обліком у багатоповерхових будинках, щоб люди бачили, скільки тепла і води вони споживають.

«Сьогодні в Україні лічильниками тепла обладнані близько 60% багатоквартирних будинків. В окремих містах, наприклад, у Києві, ця цифра сягає навіть 90%, але в інших містах, там, де немає обліку, люди платять за нормативами. Безумовно, встановлення обліку буде показувати, скільки люди споживають у конкретному будинку, адже сплачуючи за нормативами — ми підтримуємо олігархів, які потім списують на нас незрозумілі витрати», – зазначає Альона Бабак.

За її словами, сьогодні встановлення приладів обліку закладене у тариф — платять і ті споживачі, в кого є лічильники, і ті, в кого їх немає. Прийнятий же закон пропонує, щоб монополісти у визначені терміни встановили всім споживачам лічильники, і щоб людям дали розстрочку на виплату встановлення лічильника на 5 років.

«Окрім того, за прямою нормою закону, людина у платіжці має побачити конкретну суму, яку вона сплачує за лічильник. Якщо є лічильник — є оплата. Немає лічильника — немає в квитанції відповідного рядка.

Монополіст, встановлюючи лічильники, за два місяці до того повинен проінформувати власників, скільки це буде коштувати в розрахунку на кожну квартиру. Якщо люди побачать, що це, на їхню думку, дорого чи захочуть відмовитися, вони мають право самостійно встановити лічильник, а монополіст зобов’язаний взяти на абонентський облік цей прилад. Окрім того, всі лічильники, які будуть встановлені, належатимуть власникам житла”, – наголошує Альона Бабак.

І надзвичайно важлива річ, на яку звертає увагу народний депутат — про доступ до інформації про облік.

«Сьогодні найбільша кількість скарг іде через те, що люди не вірять тому, як монополіст розподілив ресурси між споживачами. Згідно із законом, постачальник послуг повинен інформувати споживача про обсяг споживання всім будинком та кожною квартирою окремо, щоб люди бачили, що відбувається та чи немає якихось аномальних нарахувань. Усе у відкритому доступі має надавати постачальник послуг — покази будинкового лічильника і розподіл їх між квартирами у будинку», – підсумовує Альона Бабак.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини