Співпраця з Китаєм: домашнє завдання для України

Народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч», член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Іван Мірошніченко – про підсумки десятиденного візиту парламентської групи дружби до Китайської народної республіки.

Для України важко переоцінити важливість китайського ринку. Ще 6-7 років тому ми не експортували туди практично нічого. Сьогодні обсяги експорту української сільськогосподарської продукції до Китаю становлять понад 2,8 мільярдів доларів США, і за останні 5 років вони зросли майже втричі. Зараз ми маємо повністю узгоджені усі нормативи та вимоги між карантинними та фітосанітарними службами для експорту в Китай пшениці, кукурудзи, ячменю, соняшникової олії. Фіналізуються усі необхідні дозволи та документи для експорту яловичини, курятини, яєчного порошку та іншої готової продукції. Ми провели зустрічі з усіма службами для того, щоб зрушити з місця «завислі» питання.

Я маю більше 10 років досвіду роботи з Китаєм та іншими країнами Азії.

Кожного разу, приїжджаючи туди, я вражений темпами росту та розвитку економіки, які є в цій країні. І з боку Китаю є повна готовність, бажання та оптимізм іти далі у співпраці з Україною.

Сьогодні вони активно працюють над узгодженням інвестиційної політики, торгових та економічних відносин між десятками країн для реалізації стратегічного проекту – Шовкового шляху. Тому один із найважливіших пріоритетів та критична необхідність для України – долучитись на державному рівні до реалізації цього глобального проекту.

Китай – це друга економіка у світі, де ВВП становить 10 трильйонів доларів. А ще зовсім нещодавно країна була у такій же ситуації, в якій сьогодні перебуваємо ми: зовнішніх інвестицій мало, у державі війна, триває світова криза. І це змушує серйозно задуматись над тим, що за 25 років вдалось зробити нам.

За підсумками візиту до КНР, ми уже намітили ряд кроків, які має зробити парламент у законодавчому плані, та питання, над якими потрібно працювати разом із урядом. Країні потрібно активізувати співробітництво та якомога швидше долучитись до розробки глобальної стратегії Шовкового шляху.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті