Співпраця України та Індії: розмова про невикористані можливості та потенціал

Днями народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Іван Мірошніченко провів зустріч за участю представників ГО «Бізнес-Варта» з послом Республіки Індія в Україні паном Маноджом Кумаром Бхарті та керівником офісу «Україна-Індія» Валентиною Маркевич.

«Серед великих світових економік Індія демонструє найвищі темпи зростання і через 10-15 років може навіть стати лідером серед держав за обсягами економіки. Наші країни вже понад 70 років є активними партнерами, які постійно демонструють розвиток своїх економічних та дружніх стосунків. Проте, є потреба у поглибленні співробітництва майже в усіх сферах: економічній, науково-технічній, оборонній, культурній», – переконаний Іван Мірошніченко.

Посол, своєю чергою, звернув увагу на невикористані можливості та потенціал у співпраці між Індією та Україною на прикладі аграрної та освітніх сфер.

«Окрім соняшникової олії, Україна може експортувати у великих обсягах бобові культури до Індії, про що неодноразово наголошувалося представникам МінАПК. Також цілком можливим є збільшення кількості студентів з Індії в українських університетах, адже щорічно індійські школи випускають в середньому 15-16 млн учнів.

Проте, більшість вітчизняних університетів навіть не мають сайтів англійською мовою, не кажучи вже про можливість подання документів онлайн. Та навіть після спрощення візового режиму для громадян Індії, досить частими є випадки безпідставної відмови у перетині кордону», –  зауважує посол Індії.

Окрім цього, пан Манодж Кумар Бхарті відзначив недостатність комунікації із посольством з боку українських посадовців.

Відтак, за результатами зустрічі було домовлено про продовження співпраці з посольством, проведення зустрічей з парламентарями, обговорено можливості посилення роботи міжурядової комісії Україна- Індія.

Сторони визначилися із необхідністю проведення спільного заходу, який дав би новий поштовх економічному співробітництву між країнами, зростанню обсягів експортних та імпортних операцій, збільшенню інвестицій, зокрема, у сферах АПК, медицини, IT, інфраструктури, машинобудування, освіти, туризму. Іван Мірошніченко відзначив, що у найближчій перспективі, зокрема, цілком можливою є кооперація у сфері автомобілебудування.

Іван Мірошніченко
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини