Сотник: «Засідання ТСК у справі Гандзюк переходить у закритий режим, щоб уникнути можливих загроз безпеці свідків»

Наступне засідання Тимчасової слідчої комісії у справі Катерини Гандзюк буде у закритому режимі на прохання активістів, повідомила секретар комісії, депутат від «Самопомочі» Олена Сотник.

«Ситуація достатньо складна, після спілкування з низкою активістів нам довелося перейти в закритий режим, тому що вони хвилюються за свою безпеку. І це свідчить про те, що правоохоронним органам слід вжити заходів для їх захисту».

Сотник додає: «Безпека та захист свідків – ключова задача правоохоронних органів сьогодні! Від цього залежить результат розслідування».

Ще одне питання в Олени Сотник до правоохоронних органів: чому досі ніхто не допитав голову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва? ТСК на виїзному засіданні у Херсоні змогла його заслухати, але очевидно, що це публічний виступ під камери, реальний же допит мають провести правоохоронці.

«Попри демонстрацію публічності пана голови ОДА й заяви про те, що він готовий свідчити з поліграфом, виникає питання, що йому заважало реально прийти і свідчити?»

«На відкритому засіданні ТСК дав пояснення, але ці пояснення носять загальний характер – заява, що в нього не було конфлікту з Катериною і він готовий свідчити на поліграфі»

Це питання показове щодо роботи місцевих правоохоронних органів, а тепер СБУ: чому голова ОДА, незважаючи на версію потерпілої, досі не допитаний? Очевидно, що регіональна ієрархія не додає об’єктивності правоохоронцям. Одна надія на СБУ в столиці», – наголошує Сотник. Очевидним є те, що рішення про передавання справи на центральний рівень СБУ було єдино правильним.

Окремою цінністю для виїзного засідання ТСК у Херсоні було вивчення регіональної специфіки та проблематики регіону, включно з безпековими питаннями та корупційними ризиками. Члени ТСК отримали інші дані, що йдуть далеко за межі предмету роботи комісії.

На них буде окрема реакція, за результатами дамо інформацію додатково. Катерина Гандзюк померла 4 листопада у Києві через кілька місяців після того, як невідомий облив її сірчаною кислотою у Херсоні. 6 листопада Верховна Рада створила Тимчасову слідчу Комісію у справі нападу на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини