Сотник: «Закликаємо парламент ввести додаткові санкції проти РФ»

«Самопоміч» закликає Верховну Раду посилити санкції проти високопосадовців Росії, тамтешніх суддів та інших. Депутат політсили Олена Сотник розповідає, що вже готова відповідна постанова 8495.

«Самопоміч» ще у червні підготувала низку законопроектів і, в тому числі, постанову, якою пропонує Верховній Раді звернутися до РНБО і Президента (згідно із законом про санкції, саме вони мають виносити рішення про введення додаткових обмежень) з проханням ввести санкції щодо цілого ряду фізичних осіб, посадових осіб РФ, серед яких і судді, можновладці, які ухвалювали рішення, що порушують права людини. І, таким чином, приєднатися до світової ініціативи Акту Магнітського та подати у список санкцій всіх тих людей, які ухвалювали судові рішення стосовно наших політичних
в’язнів».

Україна як країна, що потерпає від російської агресії, насамперед повинна мати більш активну позицію щодо санкцій як єдиного способу тиску на РФ. Але ми цього не робимо, сподіваючись на допомогу міжнародних партнерів, обурюється Сотник.

«ЄС минулого тижня знову продовжив певний секторальний пакет санкцій, продовжують діяти особисті санкції стосовно конкретних посадових осіб, США нещодавно прийняли такий пакет санкцій, розглядається введення санкцій щодо «Північного потоку-2». Але Україна, будучи жертвою Росії, має чи не найскромніші показники. Так, у нас сьогодні після змін, які були у червні 2018 року, загалом список складається з 1759 прізвищ з РФ і 786 юридичних осіб. А якщо ми подивимося динаміку торгівлі з Росією, то вона лише зростає».

Крім того, Олена Сотник, як і вся «Самопоміч»,  хотіла б почути від Президента в останній день пленарного засідання (попри те, що під час воєнного стану Верховна Рада має працювати постійно в сесійному режимі, допоки не закінчиться воєнний стан) хоча б на закритому засіданні, щоб він прозвітував, що було здійснено, які заходи для посилення обороноздатності України.

Олена Сотник розповідає: «Була в регіонах, вчора повернулась з Одеської області і можу констатувати, що нині питання підготовки чи посилення обороноздатності України в тих 10-ти регіонах, про які йде мова в ухваленому законі про введення воєнного стану, на жаль, більше виглядає як завіса і абсолютне умовне посилення обороноздатності».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини