Сотник: «За 5 років цієї Верховної Ради коаліція дала Президенту щонайменше 12 пунктів неконституційних повноважень»

Чудовою маніпуляцією назвала депутат «Самопомочі» Олена Сотник заяву Президента про зменшення його повноважень у частині децентралізації і ліквідації посади голів ОДА із запровадженням інституту префектів.

«Це означає, що вони хочуть повернутися до ухвалення у другому читанні конституційних змін, проти яких колись червоними кнопками голосувала «Самопоміч», там, де був спеціальний статус Донбасу».

Сотник наголошує, якщо Президент хоче зменшити свої повноваження – не треба змінювати Конституцію, запроваджувати префектів тощо – все можна зробити дуже просто. Питання лише в політичній волі.

«За 5 років цієї Верховної Ради тільки в мене є перелік з понад 12 пунктів повноважень Президента, які він затвердив завдяки своїй коаліції, але які не відповідають його конституційним повноваженням, а їх перевищують. Наприклад, призначення Президентом НКРЕ КП, погодження Президентом директора «Укроборонпрому». І таких повноважень багато, в тому числі і в останньому Законі про нацбезпеку, які надали Президенту абсолютно невластиві йому повноваження, які суперечать Конституції».

Однак, чинна Верховна Рада ще може усунути ці неконституційні повноваження. Для цього не треба змінювати Конституцію, а просто треба внести зміни до деяких законів.

Складніший шлях – зміни до Конституції. І тут важливо – обмежити повноваження Президента у виконавчій владі: призначення міністрів, Генпрокурора та голови СБУ. Також внести в Основний Закон більш реалістичну процедуру імпічменту, бо сьогодні це неможливо навіть з юридичної точки зору.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини