Сотник: «Є загроза, що винні у справах Майдану ніколи не будуть покарані»

«Ще у перший рік було зрозуміло, що існують проблеми, як з розслідуваннями справ Майдану так і у судах», – каже депутат «Самопомочі» Олена Сотник.  На початку своєї каденції Оленою Сотник та Ігорем Луценком було ініційовано створення тимчасової слідчої комісії у парламенті, але ця постанова ніколи не була винесена в залу. «Насправді, це ключова ознака того, що говорять політики одне, а роблять потім зовсім інше», – зазначає Сотник.

У п’яті роковини кривавих подій Революції Гідності розслідування цих справ триває вже 4 роки. Але навіть якщо ці справи потраплять у суди, то через скільки років отримаємо реальні вироки? Адже, як каже Сотник, досі не покарано нікого з тодішніх силових структур.

«Я потрапила в цей парламент на руках тих людей, які загинули чи були поранені під час Революції Гідності.

Розслідування і покарання винних було і залишається одним з наших обов’язків.  Результатів немає, і відверто кажу: я не знаю, що з цим робити. Система, на превеликий жаль, працює не на розслідування, вона не працює з метою захисту прав людини, а діє в інтересах кількох людей в цій країні. Також ми маємо проблему з судами. Ми думали, що як нова влада, ми прийдемо, оновимо суди і побачимо правосуддя. Але цього не сталося. Суди покривають і допомагають злочинцям уникати покарання».

Олена Сотник, як і багато інших, розчарована таким станом справ.  

«Моє відчуття – не просто розчарування, а велика загроза державності, якщо за ці злочини не буде понесено покарання. Тому що невідворотність покарання – це єдина річ, яка ще якимось чином може втримати віру людей в інститути влади, в суди і справедливість».

Також Сотник зауважила, що цілком очевидно, що у розкритті справ Майдану і у покаранні винних навіть Генпрокуратура не зацікавлена.

«На моє переконання, існує тиск на прокуратуру і спротив системи, є відсутність координації з боку Генерального прокурора і підрозділу, який здійснює розслідування справ Майдану. Генпрокурор нещодавно презентував зміни до кримінально-процесуального кодексу щодо заочного розслідування як такі, що дадуть можливість винести вироки Януковичу, Арбузову, Захарченку і іншим, хто винен в тому, що люди загинули на Майдані». 

Горбатюк стверджує, що запропонована редакція стосовно заочного засудження не відповідає тій, яку вони підготували та запропонували Генеральному прокурору. А тому є загроза, що такі зміни не дадуть результату.

«Очевидне затягування розгляду багатьох справ в судах, брехня про завершення розслідувань справ Майдану, високопосадовці МВД, що мають підозри у справах, навіть не відсторонені від посад, втручання в роботу слідства і прокурорів – є очевидним свідченням, що влада не має наміру довести ці справи до логічного завершення!» – наголосила Олена Сотник.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини