Сотник: «Якщо ухвалити президентський законопроект про антикорупційний суд, очікування суспільства будуть повністю обмануті»

Комітет правової політики та правосуддя рекомендував парламенту прийняти за основу президентський законопроект про антикорупційний суд, а всі пропозиції, які є в альтернативних законопроектах, врахувати до другого читання. Як наголошує народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, у такому випадку це буде фейковий закон про фейковий антикорупційний суд.

Справа в тому, що президентський законопроект не враховує ключові вимоги міжнародних партнерів та висновки Венеційської комісії. Тому фракція під час голосування наполягатиме на тому, щоб ще до першого читання були внесені ті критичні правки, які неодноразово заявлялися і народними депутатами, і міжнародною спільнотою.

Нагадаємо, йдеться насамперед про незалежність міжнародних експертів та можливість їх участі у процесі добору суддів. По-друге, питання юрисдикції — суд повинен розглядати справи топ-корупції та справи, які відповідають розслідуванням НАБУ. Третє — це те, що антикорупційний суд має запрацювати якомога скоріше, тобто мають бути встановлені чіткі терміни проведення конкурсів і початку роботи суду. Також є питання фінансової незалежності суду та самих кандидатів – «бо у законопроекті Президента вимоги до кандидатів прописано такі, що в Україні людей, які відповідають критеріям, є лише 5-10 осіб».

«Усі ми розуміємо, що друге читання, особливо в правовому комітеті, де є кворум президентської фракції, це абсолютно керована річ – будь-яка поправка може бути «збита» або не ухвалена. Тому, якщо ми в першому читанні ухвалимо президентський законопроект без жодних змін, Україна має всі шанси остаточно зіпсувати відносини із Міжнародним валютним фондом та повністю втратити довіру людей, адже суспільство вже «нагріте» цим законом», – наголошує Олена Сотник.

Олена Сотник
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини