Сотник: «Якби в Україні була прозора приватизація, Ахметов та Порошенко, певно, не поповнили б ряди найбагатших українців»

У четвер, 9 листопада, Верховна Рада ухвалила у першому читанні закон про приватизацію державного майна. До другого читання у документ, певна народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, необхідно закласти запобіжники, які б дали шанс на проведення прозорої та конкурентної приватизації, а не працювали на посилення уже існуючого олігархічного режиму.

Вона пояснює: у державному секторі мають залишатися тільки стратегічні підприємства критичної інфраструктури, адже неефективність держави як управлінця очевидна. Так, лише за останній рік збитковість держпідприємств досягла позначки у 20 мільярдів гривень, а 50% антикорупційних справ безпосередньо пов’язані з їх роботою.

«Однак, – акцентує Олена Сотник, – саме приватизація створила в Україні олігархічний лад. Якби Україна 20 років тому запровадила прозорі та конкурентні механізми приватизації, напевно, прізвища Ахметов, Фірташ, Коломойський та Порошенко не з’явилися б ані в топ-100 найбагатших людей країни, ані в українській політиці».

Виходячи з цього, чи не ключове значення мають механізми проведення приватизації. Тож, акцентує народний депутат, до другого читання в законі необхідно, по-перше, заборонити Росії брати участь у приватизації та виключити можливість перепродавати приватизовані підприємства її компаніям.

Крім того, має бути ліквідована можливість ручної оцінки та ціноутворення підприємств. По-третє, необхідно усунути шпарину щодо можливості використання юрисдикцій зі списку FATF (чорного списку), які належать до так званих офшорних економік та через які ворог також може купити наше майно.

«Розумію, що в Україні складно убезпечити всі можливі ризики, але спробувати треба», – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини