Сотник: «В України досі немає ефективної системи боротьби з російськими фейками. Відповідальність за це – на БПП»

Зовнішня інформаційна стратегія Росії дуже активно працює проти України та на спотворення іміджу нашої держави. Так, за словами народного депутата від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Олени Сотник, РФ активно поширює велику кількість фейкових негативних публікацій проти України в наших державах-партнерах, тобто країнах, які ухвалюють рішення про введення чи продовження санкцій проти Росії. Мова, до прикладу, про Францію, Німеччину, Австрію тощо.

Робиться це за допомогою трирівневої системи розповсюдження фейкових новин, в якій лише професіонали можуть знайти першоджерело та виявити, що публікація є неправдивою.

У зв’язку тим, що в Україні на сьогоднішній день немає ефективної політики протидії російським фейкам за кордоном, дії РФ мають неабиякий ефект. Тому першою асоціацією, яка виникає у значної частини іноземців при згадці про Україну є, наприклад, не Революція гідності, а корупція. 

Активно протидіяти Росії в цій сфері має створене після Євромайдану Міністерство інформаційної політики, помітних результатів роботи якого за ці роки ми досі не побачили. Олена Сотник констатує: «Якщо з’являється якась дезінформація, у нас сьогодні немає серйозних каналів поширення, щоб її спростувати».

Помітну роль у цій бездіяльності має коаліція Верховної Ради, яка роками (!) не може звільнити міністра інформаційної
політики, котрий ще кілька років тому подав у відставку, фактично знявши з себе відповідальність за відомство.

Народний депутат підсумовує: «Саме коаліція зараз несе відповідальність за неефективну роботу цього міністерства, яке повністю провалило систему протидії пропаганді РФ».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини