Сотник: «Треба бути максимально уважними та відстежувати, які закони виходять з підписом Президента»

Сьогодні ЗМІ повідомили про те, що у підписаному Президентом законі про зміни до Кримінального процесуального кодексу є поправка авторства народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Олени Сотник та віце-спікера парламенту Оксани Сироїд, яка визначає, що Генпрокуратура сама має завершити всі раніше розпочаті нею справи проти корупціонерів часів президентства Януковича, а не передавати їх до НАБУ.

Нагадаємо, про зникнення цієї поправки із тексту закону раніше заявили представники Центру Протидії корупції, спираючись на офіційну відповідь Міністерства фінансів про те, що у тексті закону, який надійшов у відомство, вказаної поправки не було.

«Думаю, через публічність, яку забезпечили ЗМІ та антикорупційні громадські організації, Адміністрація Президента все ж не ризикнула фальсифікувати документ. Однак це ще не кінець, адже офіційно закон поки не опублікований. Ми будемо перевіряти увесь текст закону, адже якщо така ситуація склалася із однією поправкою, то можуть бути і інші невідповідності», – зазначає Олена Сотник.

Народний депутат також наголошує на тому, що ця ситуація – дуже небезпечний прецедент, який загрожує демократії та державним інтересам: «Абсолютний пріоритет парламенту — це ухвалення законів. Ця функція не може бути узурпована іншими органами влади, як могло статися у цьому випадку — Президентом. Тому потрібно бути максимально уважними та обережними, постійно відстежувати те, які закони виходять з підписом Президента».

За словами Олени Сотник, поправка є дуже важливою, адже чітко визначає, що Генеральна прокуратура має завершити всі розпочаті нею справи проти корупціонерів часів Януковича, а не передавати їх в НАБУ.

«Це ніщо інше, як спроба дискредитувати НАБУ, яке, мовляв, не покаже результату. По-друге, це спроба «завалити» детективів роботою, бо не можна взагалі порівнювати чи навіть прирівнювати ці структури. У НАБУ працює 200 детективів, а структура ГПУ так і не була скорочена, і сьогодні серед 15 тисяч працівників Генпрокуратури є щонайменше кілька тисяч слідчих», – наголошує народний депутат.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини