Сотник: «Слідство щодо вбивства 5-річного Кирила йде в неправильному напрямку»

Слідство щодо вбивства п’ятирічного Кирила, схоже, йде в неправильному напрямку, можливо, навмисно затягується. Про це заявила народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, яка до роботи парламентарем працювала адвокатом.

По-перше, наголошує народний депутат, у ЗМІ з’явилася інформація, що підозрювані відмовилися надавати свої біологічні матеріали для експертиз, на сьогоднішній день не пройшли експертизу на алкоголь та не дали своїх речей на оцінку наявності пороху.

«Це означає, – деталізує Олена Сотник, – якщо протягом доби слідчі не вимагали в примусовому порядку від суду отримати ці біологічні матеріали, фактично втрачаються докази для цієї справи. Однією з обтяжуючих обставин у справі є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння. Якщо за добу не провели експертизу на стан алкогольного сп’яніння, у прокурорів та в суді будуть відсутні докази цього, і фактично в суді буде втрачено обтяжуючі обставини».

По-друге, незрозуміло, чому не проведено належні допити, обшуки приміщень та розшукові роботи з питання відсутності зброї. Очевидно, що підозрювані просто сховали зброю.

Народний депутат пояснює можливі наслідки проблеми: «Якщо не буде зброї, з якої фактично вбили дитину, це означатиме для суду, що не доведено самого факту вистрілу конкретними людьми з конкретної зброї в маленького хлопчика».

Виходить, слідчі не здійснюють всі необхідні слідчі дії, щоб до відповідальності були притягнені винні. У результаті ця справа може розвалитися в суді, і ці поліцейські не понесуть жодної відповідальності.

Отже, Олена Сотник вимагає:
1. Публічного звіту голови Нацполіції пана Князєва щодо того, чи були проведені службові розслідування стосовно збору доказів на першому етапі, коли цей злочин тільки було вчинено.

2. Від голови ДБР пана Труби, по-перше, публічного звіту щодо того, які слідчі дії на сьогодні проведені, які клопотання подані до суду, що дійсно зроблено у цій справі. По-друге, порушення кримінального провадження за фактом  можливого приховування злочину.

3. Від міністра внутрішніх справ Арсена Авакова звільнення Князєва, який несе персональну відповідальність за роботу Національної поліції.

Крім того, у парламенті розпочато збір підписів під постановою про відставку Арсена Авакова. Народний депутат підкреслює: «Я розумію, що ця Верховна Рада за це не проголосує. Але залишати без уваги, без політичних наслідків бездіяльність, в тому числі міністра внутрішніх справ, вважаю неприпустимим».

«Дуже сподіваюся, що колеги-депутати все-таки підтримають нас та буде відповідна реакція не на єдину, на превеликий жаль, трагедію, яка сталася за участю поліцейських», – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини