Сотник: «Росія є ключовою загрозою зовнішнього втручання у виборчі процеси в Україні»

Верховна Рада ухвалила проект закону, яким передбачено заборону участі російських спостерігачів в українських виборах. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» документ підтримала, адже, наголошує народний депутат від «Самопомочі» Олена Сотник, сьогодні Росія є ключовою загрозою зовнішнього втручання у виборчі процеси не тільки у європейських країнах, США, але й в Україні.

Однак, аби юридично все було ідеально, додає парламентар, є необхідність внести додаткові зміни до закону про вибори Президента. В документі необхідно уточнити, зокрема, підстави для відмови у реєстрації міжнародних спостерігачів. «Це, – пояснює Олена Сотник, – на випадок, якщо російські спостерігачі все-таки з’являться. У Раді Європи ми бачили ситуації, коли навмисно включаються у список спостерігачів громадяни, які можуть мати негативний вплив на хід виборів».

«Що стосується інституту міжнародного спостереження, – підсумовує народний депутат, – то закликаю всі міжнародні організації максимально долучитися до спостереження за виборчим процесом в Україні. З власного досвіду, в тому числі як голова спостережної місії від Ради Європи, знаю, що дуже часто саме міжнародні спостерігачі можуть завадити порушенням виборчого процесу».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини