Сотник: «Проросійські сили пробують послабити позиції України в ПАРЄ»

«Проросійська частина делегатів в ПАРЄ виграла проміжний раунд і вибила активних українських делегатів з дуже важливих комітетів. Я думаю, що це для того, щоб підготуватися на червень або липень і ще раз провести через регламентний комітет певне обмеження санкцій проти Росії і протягнути сценарій, коли можна буде змінити регламент таким чином, щоб російська делегація могла повернутись», – так Олена Сотник, член української делегації в ПАРЄ, депутатка фракції «Самопоміч» у ВР прокоментувала виключення українців з двох комітетів Асамблеї.

Йдеться про регламентний комітет і комітет з відбору суддів до Європейського суду з прав людини. 21.01.2019 Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи змінило правила формування комітетів. Досі у регламентному комітеті (який є ключовим, бо відповідає, серед іншого, і за зняття санкцій з Росії) було четверо українців.

Дії бюро Олена Сотник пояснює тим, що українці в ПАРЄ справді допекли проросійським силам: «Враховуючи, що позиція українців щодо санкцій і їх продовження була очевидною і ця активність заважала деяким проросійським делегатам провести рішення про те, щоб повністю усунути з регламенту будь-які санкції щодо делегацій, в результаті було обрано такий гібридний формат боротьби з активною позицією української делегації».

Лідер лівих Тіні Кокс поставив питання, що у цих  комітетах  забагато українців і британців. За його словами, є дисбаланс з точки зору представлення конкретних країн. Однак, членів до комітетів делегують політичні групи. Коли Бюро пішло на поступки лівим і ухвалило безпрецедентне рішення – воно обмежило права політичних груп, але жодних застережень не було почуто.

У таких діях Сотник, окрім російського лобі, вбачає і банальну помсту: «Це, звичайно, така собі помста українській делегації за непокору і дуже активну антиросійську позицію. Тому що навіть в своєму звернені делегація Росії чітко зазначає, що є антиросійська група, яка нападає на росіян, не дає їм можливості  розвернутися на повну (іншими словами, знищити демократичні принципи і роботу ПАРЄ). Тому що сьогодні санкції є ключовим питанням, вони підкреслюють серйозність намірів організації і наголошують, що російська делегація, допоки Росія не повернеться до демократичних принципів і не буде виконувати норми міжнародного права, є небажаною делегацією в ПАРЄ».

Можливість повернення українців до цих комітетів, на думку Олени Сотник, є реальною. «Я буду відстоювати свою позицію в комітеті з відбору суддів ЄСПЛ. Мої колеги знають мій професійний рівень. Для них важливо, щоб людина, яка буде їх представляти, була дисциплінованою, системною і професійною. Сподіваюся, що зможу повернутись до роботи в цьому комітеті».

Нагадаємо, що українська делегація в ПАРЄ ініціювала термінові дебати під назвою «Зростання напруженості навколо Азову та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки». Дебати  внесли на порядок денний Парламентської асамблеї Ради Європи без жодного спротиву представників інших 45-ти делегацій. Вони заплановані на 24.01.2019.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини