Сотник: «Продовження закону про особливий статус – це рішення не в інтересах України»

«Самопоміч» не підтримуватиме рішення про продовження дії закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

«По-перше, – аргументує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, – це рішення протирічить рішенню Верховної Ради щодо ухвалення закону про реінтеграцію. Там ми чітко визначили, що це окуповані території. Відповідно, який може бути спеціальний статус на територіях, які підконтрольні на сьогоднішній день адміністрації іншої держави? З точки зору міжнародного права – це повне протиріччя».

«По-друге, – продовжує парламентар, – якщо говорити про наших міжнародних партнерів, які натякають, що якщо Верховна Рада не проголосує цей закон, це означатиме, що Україна фактично виходить з мінського процесу та не збирається його продовжувати, відповідно, у наших міжнародних партнерів зникають підстави продовження санкцій. Я вважаю, що це маніпуляція, тому що санкції не були введені лише як умова мінського процесу. Санкції вводилися, першочергово, щодо Російської Федерації як до держави, яка порушила міжнародне право, порушила територіальну цілісність України. Тому жодного прямого зв’язку з Мінськими угодами це не має».

Відтак, продовження дії закону, на думку Олени Сотник, не в інтересах України, а нашим міжнародним партнерам час визнати, що Мінськ себе вичерпав, і необхідно переходити до іншого формату.

Вона підсумовує: «Треба бути реалістами і розуміти, що Путін не збирається і ніколи не збирався виконувати Мінські домовленості. Звичайно, ми можемо тягнути час, але очевидно, що це не є рішенням і виходом з ситуації, яка склалася. Чим швидше і ми, і міжнародні партнери це визнають, тим швидше ми зможемо знайти інший варіант розв’язання ситуації».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини