Сотник: «Президентський проект про незаконне збагачення має будь-яку мету, окрім реального притягнення посадовців до відповідальності»

Після скасування Конституційним судом статті про покарання за незаконне збагачення, у Верховній Раді було зареєстровано понад десять законопроектів, спрямованих на повернення цієї норми до Кримінального кодексу. Серед них – один президентський, всі інші альтернативні.

Проект закону, внесений до парламенту чинним Президентом, за словами народного депутата від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олени Сотник, фактично унеможливлює притягнення до відповідальності за незаконне збагачення. Парламентар пояснює: «Чомусь Президент вибрав дуже складну формулу, коли спочатку треба встановити, що відсутні ознаки зловживання владою або службовим становищем чи ознаки прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, і лише потім можна розслідувати незаконне збагачення.

Це абсолютно нереалістично з точки зору тривалості в часі цього слідства. Фактично пройдуть роки, перш ніж можна буде розпочати слідство. Тобто за такого підходу від Президента посадовці або уникнуть відповідальності взагалі, або їх пожиттєво візьмуть на гачок».

Паралельно міжнародні інституції-партнери України, які були розчаровані скасуванням покарання за незаконне збагачення, пропонують Україні допомогу в організації робочої групи на базі парламентського Правового комітету, мета якої – підготувати нову редакцію статті. До роботи в групі пропонується запросити народних депутатів, котрі запропонували свої редакції, та експертів.

Олена Сотник виступає за створення такої робочої групи, однак акцентує, що ключовою проблемою ситуації, що склалася, є не повернення покарання за незаконне збагачення до законодавства, а той факт, що кримінальний закон зворотної сили не має. Відтак, посадовці, які збагачувалися до моменту, коли буде ухвалено новий закон, вже не понесуть
відповідальності.

Єдиним виходом з ситуації є притягнення посадовців-корупціонерів до відповідальності за іншими статтями Кримінального кодексу. «Питання лише в бажанні правоохоронних органів», – підсумовує Олена Сотник.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини