Сотник: «Покарання для корупціонерів з «Укроборонпрому» лежить у шухляді Парубія»

«Учасникам оборонного корупційного скандалу вже сьогодні загрожувало б до 10 років позбавлення волі, якби не дії керівництва парламенту і нардепа з БПП Івана Вінника», – каже депутат «Самопомочі» Олена Сотник.

Історія така.

У 2016 році парламент проголосував законопроект 1793. Він передбачає посилену відповідальність за злочини у сфері тендерних закупівель продукції, робіт і послуг оборонного призначення та інших видах забезпечення військовослужбовців, а також створення більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства щодо відповідності продукції в ВПК.

Покарання за корупцію в оборонній царині – 10 років за гратами. Але після голосування почалися «дивні» перипетії з цим документом. Вже 3 роки він так і лежить у шухляді спікера не підписаний. І це попри те, наголошує Сотник, що питання систематично порушується головою Комітету ВРУ з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності – паном Кожем’якіним на погоджувальних радах.

З цим питанням зверталась і сама депутатка: «У відповідь на своє звернення я отримала офіційний лист від комітету, в якому йдеться про передачу законопроекту №1793 на підпис голові ВРУ. При цьому, пан Парубій не надав відповіді на мої питання – чому проект досі не підписаний і хто відповідальний за таке грубе порушення регламенту. Відповіді очевидні, та стаття у Кримінальному кодексі досі не з’явилась».

Також Сотник звертає увагу на ще одну деталь. Бо після того, як законопроект 1793 був проголосований, пан І. Вінник (депутат БПП, голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних силах)  вніс постанову про скасування голосування. Обгрунтував він це тим, що було неперсональне голосування.   Хоча самого Вінника того дня в Раді не було, і як він зміг побачити, хто голосував, а хто ні – теж інтрига.

«І от зараз вся Україна дізналась про скандал, коли «золоті хлопчики» фактично заробляли на війні. І «випадково» у Верховній Раді три роки не підписується законопроект, який встановлював би їм відповідальність – 10 років, якщо б їх вина була доведена», – обурюється Олена.

«Виходить, що за змовою або «випадково» через дії керівництва парламенту і конкретної особи І. Вінника заблоковано законопроект, який встановив би серйозну відповідальність, а можливо, і позбавив би нас таких корупційних скандалів».

Олена Сотник звертається до спікера Парубія тепер і з трибуни:
«Щойно ми завершимо закон про державну мову, нарешті розблокуйте підписання цього законопроекту. Тому що заробляння на крові – принципове питання для суспільства. Якщо ви цього не зробите – ми будемо вважати, що ви причетні до блокування цього важливого законопроекту».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини