Сотник: «ПАРЄ не може піддаватися на шантаж РФ, адже потім це можуть використати інші країни»

Цими днями українськими ЗМІ поширилася інформація, що Парламентська асамблея Ради Європи (скорочено – ПАРЄ) затвердила резолюцію, метою якої є зняття політичних санкцій з Росії. Причина, чому там вчергове заговорили про можливість зняття обмежень з РФ, полягає у небажанні Москви платити внесок до бюджету Ради Європи в повному обсязі.

Член української делегації у ПАРЄ, народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник зауважує, що насправді у прийнятому документі немає прямих вказівок щодо зміни режиму санкцій. Вона пояснює: «Резолюція містить достатньо широкі формулювання, які можуть бути, в тому числі, розтлумачені частиною проросійських делегатів як те, що нам треба переглядати якісь правила та процедури. Однак документ не встановлює жодних обов’язків».

Більш того, за словами народного депутата, ініціативи стосовно можливого перегляду правил щодо введення санкцій задля повернення Росії старих повноважень зустрінуть у ПАРЄ неабиякий опір.

Вона розповідає: «Така спроба може бути, ми її очікуємо, але, я думаю, на заваді стане публічна позиція не лише України, а й багатьох інших країн. Зокрема, вчора дуже жорстко проти виступала Естонія. Противниками цього є і нордичні країни – Норвегія, Фінляндія, Швеція. Тобто, я думаю, буде коаліція, яка виступатиме проти будь-яких змін, тим паче, під Російську Федерацію, яка цинічно ігнорує всі вимоги організації та робить все, щоб підірвати її зсередини».

«Наша позиція дуже жорстка, – підсумовує Олена Сотник. – Цінності Ради Європи не можуть мати грошової та вартісної ціни. Якщо ми підемо на якісь домовленості заради прагматичних речей, наприклад, сплати внесків, одразу закінчиться Рада Європи, адже потім це можуть використати інші країни».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини