Сотник: «Парламент провалив голосування, яке надало би громадянам беззастережний доступ до публічної інформації»

Верховна Рада провалила голосування за ратифікацію Конвенції Ради Європи про доступ до офіційних документів. «Самопоміч» ініціативу підтримувала.

У результаті такого рішення Верховної Ради, акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник, по-перше, було послаблено позиції української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи перед жовтневою сесією. По-друге, було законсервовано ситуацію, коли чиновники й надалі матимуть змогу ігнорувати права українців на доступ до публічної інформації.

Олена Сотник наголошує: «Ратифікація Конвенції раз і назавжди поставила б крапку  в маніпуляціях і перешкоджанні державних органів влади та інших інституцій у доступі громадськості до всіх документів, які не містять грифу секретно або інших обмежень (національна безпека, особисті дані тощо)».

Крім того, продовжує Олена Сотник, Україна могла стати десятою країною серед країн Європи, яка ратифікувала би Конвенцію. Відповідно, завдяки Україні документ набув би чинності для всіх країн Європи. Вона обурюється: «Не використати таку можливість для підвищення іміджу України як демократичної держави, яка все ж таки бореться за права людини, це абсурдна ситуація.

Делегація Парламентської асамблеї Ради Європи невдовзі поїде на дуже важливу асамблею, на якій фактично під Росію хочуть змінити всі правила. Якби Україна приїхала з такою сильною позицією, що країна, яка знаходиться у війні, історично ратифікує одну з найважливіших Конвенцій Ради Європи та робить її чинною, дуже важко було б багатьом делегаціям виступати проти позиції України. Ми б мали дуже серйозний аргумент, в тому числі, у війні проти лобізму, який зараз є щодо Росії».

Народний депутат підсумовує: «Непідтримка цієї Конвенції – це фактично підтримка та допомога Російській Федерації повернутися в Раду Європи».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини