Сотник: «Ніхто не може заборонити людині вийти на протест, щоб заявити про свою позицію»

Найближчим часом до Верховної Ради буде внесено законопроект щодо вилучення з українського законодавства статті, яка встановлює покарання за порушення правил проведення мирних зібрань. Це анонсувала народний депутат від фракції «Об`єднання «Самопоміч» Олена Сотник.

Відповідна норма своєю історією сягає радянських часів та була запроваджена з метою придушення протестів. Вона псує будь-яку ідею демократичного суспільства.

Олена Сотник наголошує: «Священне право будь-якого народу – звертатися з конкретною вимогою до своєї влади. Народ має право висловлювати свою позицію з будь-якого питання.

Якщо він хоче привернути увагу влади, влада ніяким чином не може заборонити це робити». Оскільки влада чітко фіксує, що Україна є демократичною країною, ніхто не може забороняти людині вийти на вулицю і заявити про свою позицію. «Для мене наявність цієї статті є ганебним символом того, що ми досі живемо за якимись радянськими принципами та правилами», – говорить народний депутат.

Олена Сотник підсумовує: «Я дуже сподіваюся на підтримку колег. Вже найближчим часом ми запропонуємо всім народним депутатам, які борються за права людини, чують людей, підписатися під законопроектом. Дуже сподіваюся, що в цій каденції Рада спроможеться усунути з закону ганебну радянську норму».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини