Сотник: «Не активісти, піддаючи своє життя ризику, мають викривати корупцію влади! Це мають робити правоохоронці»

Верховна Рада продовжила на три місяці термін діяльності Тимчасової слідчої комісії з проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів.

Секретар ТСК та народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Сотник наголошує: «На сьогоднішній день понад 50 кримінальних проваджень знаходяться під контролем Тимчасової слідчої комісії. У багатьох з них ми виявили серйозну кількість порушень з боку правоохоронних органів».

Цієї ТСК не було б, якби органи влади виконували свої функції. Неправильно, що активісти, піддаючи своє життя загрозам і ризику, викривають корупційні злочини влади, адже це мають робити правоохоронні органи. Однак, вони поки фактично бездіють. У результаті, активісти продовжують знаходитися під загрозою.

Олена Сотник акцентує: «За активістами стежать, їм погрожують. У нас в державі продовжується тиск на громадськість. Для активістів Тимчасова слідча комісія – чи не єдина надія, що вони якимось чином будуть захищені».

Підсумовуючи, народний депутат звертає увагу на недоліки законодавства, які також впливають на хід розслідувань. Найближчим часом у парламент буде внесено законопроект, покликаний виправити ситуацію.

Олена Сотник звертається до колег у Верховній Раді: «Майже щодо кожної справи до нас звертаються слідчі та говорять, що затримка у слідстві йде лише через те, що було ухвалено таке законодавство. Колеги, давайте об’єднаємося та принаймні зробимо можливим розслідування цих злочинів. Тоді ми точно зможемо відділити правоохоронців, які працюють та намагаються знайти винних, від тих, які саботують слідство».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини