Сотник: «Достовірна недостовірність в е-деклараціях»

Як вважає депутат «Самопомочі» Олена Сотник, на країну найближчими місяцями чекає водоспад справ про внесення недостовірної інформації в електронні декларації. Причин для цього кілька:
–  знизити напругу в суспільстві через скасування статті про незаконне збагачення;
–  владі необхідно «тримати в тонусі» посадовців;
– стаття не менш «мертва», ніж про незаконне збагачення, не є реальним інструментом боротьби з корупцією і ніяких реальних вироків не буде.
 
«Мертва» норма не раз виручала фігурантів таких справ, каже Олена: «Пам’ятаю розгляд подання на одного з народних депутатів, де була спроба зняти недоторканність. Якість матеріалів кримінального провадження була настільки слабкою, що мало у кого взагалі піднялася б рука за це голосувати».

Чому так? Сотник пояснює: у будь-якому складі злочину важливою складовою є мотив. Тобто, якщо не довести, що особа вносила чи приховувала інформацію навмисно, то склад буде відсутній. І от за даною статтею зробити це важко:

«Часто в фабулах справ використовують невнесення або неточне внесення інформації про майно подружжя. І тут серйозна прогалина – чи може особа відповідати, ще й нести кримінальну відповідальність за дії чи бездіяльність третьої особи? Як правник я б поставила це під серйозний сумнів (є безліч об’єктивних факторів, коли фізично чи юридично один з подружжя не може знати або отримати доступ до інформації про активи іншого)».

Олена переконана:
«З огляду на ганебну ситуацію із скасуванням норми про незаконне збагачення та закриттям десятків резонансних корупційних справ, активізація розслідувань за статтею про недостовірну інформацію в електронних деклараціях виглядає як спроба влади знизити суспільне обурення та відволікти людей від головного – високопосадовці не понесуть покарання за свої мільйонні статки, які вони не можуть пояснити».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини