Сотник: «Доки депутати вибивають собі місця на майбутнє – в країни цього майбутнього не буде»

Верховна Рада призначила 30 іменних стипендій для найталановитіших молодих учених у розмірі 2 тис. гривень щомісяця кожна. Але це мізерно, заявляє депутат «Самопомочі» Олена Сотник.

«30 людей, 30 науковців номінуємо на сьогоднішній день. Це для країни, в якій 35 мільйонів – це ні про що. У залі немає народних депутатів, які б могли ухвалити реальні закони, які б зупинили відтік інтелекту з України, які б зупинили нашу молодь, яка на питання «чи хотіли б ви поїхати з України, якби була така можливість» 90%, на жаль, каже «так».  Тому що жодної реальної дії ні парламент, ні уряд на сьогодні не зробив, щоб зупинити цю тенденцію».

Олена наголошує, що держава нічого не робить для своєї молоді: «Заробітна платня в молодих спеціалістів дуже низька, стимулювання малого і середнього бізнесу відсутнє, кредитування житла – відсутнє. На що сьогодні може розраховувати молодий науковець, навіть якщо він геній? Він навіть захистити свій винахід не зможе, тому що відсутній захист інтелектуальної власності. Немає нині визнання заслуг молодих людей перед державою, перед наукою, перед ними самими.  Стипендії виглядають як радянський пережиток. Замість того, щоб давати людям реальне визнання, замість того, щоб давати людям реалізовуватись і просувати Україну, просувати економіку, просувати наш інтелектуальний потенціал – ми, вибачте, ганьбимо їх!»

Сотник закликає колег у парламенті нарешті почати дбати про молодь, а не про себе самих. «Реалії такі, що люди їдуть і насамперед їдуть науковці. Якщо ви не почнете щось робити і реальні закони ухвалювати, сидячи в цій залі, а не вибиваючи собі місця вже на майбутнє, в країні не буде цього майбутнього, бо не буде головного її потенціалу: молодих людей, молодих науковців, молодого інтелекту».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини