Сотник: «Буде армія за стандартами НАТО – альянс нас сам покличе»

Рада звернулась до лідерів держав-членів НАТО про надання Україні плану дій щодо членства в Альянсі. «Самопоміч» підтримала стратегічну спрямованість України в НАТО та ЄС і це звернення. Бо сьогодні це є ключовим завданням для України – побудувати сильну оборонну систему.

Але красиві слова до НАТО не приведуть, переконана депутат політсили Олена Сотник.

«Від кількості звернень та красивих слів в них, ситуація безпосередньо зі стандартами нашої армії не зміниться. Не зміниться ситуація з корумпованим оборонним бюджетом, з неефективним військово-промисловим комплексом. Тому, якщо ми реально хочемо до НАТО, то завдання не писати звернення, а завдання цього парламенту – ухвалювати відповідні закони».

Як звертає увагу Сотник, «Самопоміч» пропонувала закон про прозорий оборонний бюджет, який вже два роки лежить на полицях, і ніхто не збирається його розглядати.

«Ухвалювати закони і здійснювати конкретні імплементаційні дії, змінювати армію, змінювати стандарти формування, озброєння, відходити від корупційних практик, показувати стандарти НАТО тут, в Україні, навіть якщо ще немає плану дій для членства. Якщо ми будемо мати сильну армію та повну відповідність стандартам НАТО, нам не треба буде звертатися, вони самі нас покличуть як сильного партнера. Це має бути стратегічним завданням: ставати сильним партнером, бути сильною  державою, щоб не просити, а щоб до нас звертались».

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини