Сотник: «Активісти захищають громадські цінності, а хто захистить їх?»

«Часи Януковича повертаються, і тепер в Україні бути громадським активістом так само небезпечно, як на фронті», – заявляє депутат «Самопомочі» Олена Сотник.

Лише цьогоріч в Україні було скоєно 54 напади на громадських активістів. Це ті люди, які першими виступають проти кланів, олігархічних структур, схем і несуть небезпеку реваншистам.

Партійці «Самопомочі» нерідко ставали жертвами таких нападів. Це і Вікторія Войціцька, на подвір’я якої була закинута вибухо-вогняна суміш, і справа досі не розслідувана. Це і постраждалий Іван Сміренський. Депутату від «Самопомочі» в місті Чорноморську спалили автомобіль на його ж подвір’ї.

Олена Сотник наголошує: «Розслідування всіх цих нападів майже ніколи не має результату. Це означає – державні ограни толерують і допомагають злочинцям знищувати активістський рух. Знищувати тих, хто сміливо вимагає змін в країні».

«Самопоміч» постійно звертає увагу влади на безкарність злочинців і бездіяльність правоохоронців.

«Відбувається тиск на тих, хто захищає наші з вами вимоги справедливості, чесності. Ми, як політики, мусимо захистити їх!» – закликає Олена Сотник.

Саме тому «Об‘єднання «Самопоміч» долучається до звернення представників громадянського суспільства. І разом з іншими вимагає оперативного та ефективного розслідування кримінальних проваджень стосовно нападів на активістів зі звітуванням на кожному етапі перед громадськістю; публічного звіту щодо стану розслідування цих справ з трибуни Верховної Ради України міністра МВС України і внесення цього пункту до порядку денного на найближчому пленарному засіданні; створення  у Верховній Раді України тимчасової слідчої комісії щодо нападів на громадських активістів у 2017-2018 роках із обов’язковим представництвом паритетної участі в її роботі представників громадянського суспільства.

Громадянське суспільство заслуговує на захист від тих, кого обрано представляти народ.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини