«Сьогоднішнього рішення РНБО не було б, якби не блокада», – Єгор Соболєв

Рада національної безпеки і оборони припинила переміщення вантажів через лінію зіткнення, окрім товарів гуманітарного призначення, а також доручила уряду забезпечити надійне функціонування паливно-енергетичного та металургійного комплексу.

Як зазначив народний депутат Єгор Соболєв, «Об’єднання «Самопоміч» погоджується з рішенням Ради національної безпеки і оборони про припинення залізничного та автомобільного сполучення з окупованими територіями і наголошує на тому, що це рішення не прийняли б, якби не було блокади.

«Наша партія і фракція виступали проти торгівлі з окупованими територіями, вважаючи, що ця торгівля дає силу ворогу для нових нападів на наші землі та людей і через корупцію руйнує здатність української держави оборонятися: через корупцію у Збройних силах, СБУ, керівництві країни, яке прикривало цю торгівлю. Ми дуже вдячні людям, які в умовах панування клептократії, паралічу української держави вийшли на рейки і нарешті спонукали найвищі державні інституції виконувати свої завдання з оборони України», – говорить Єгор Соболєв.

Фракція «Самопоміч» вивчить рішення, яке сьогодні було оголошене Президентом України та секретарем РНБО, аби недопустити тих «дірок», які були в попередньому урядовому рішенні, теж прийнятому після початку блокади.

«Рішення РНБО має тимчасовий характер. Тож ми сподіваємось, що все це, врешті, закінчиться цивілізованим шляхом, який ми пропонуємо ще з 2014 року. Необхідно прийняти системне рішення у вигляді Закону України «Про тимчасово окуповану територію». Нагадаю, що цей закон обмежує торгівлю з окупованими територіями виключно продажем туди продуктів, товарів, необхідних для виживання наших громадян, і гуманітарною допомогою під контролем міжнародних організацій.

Рішення РНБО  не було б можливим без тиску людей. Згідно з Конституцією України, лише народ є єдиним джерелом влади, тому влада зобов’язана виконувати вимоги людей. Ці хлопці, які стоять сьогодні на рейках, насправді виборюють незалежність країни та виконують роботу державних органів.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини