Сьогодні великі міста практично усунуті від процесу об’єднання громад, – Зубач

Вчора Верховна Рада ухвалила зміни до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Як зазначає народний депутат фракції «Самопоміч» Любомир Зубач, у процесі голосування за цей законопроект, на превеликий жаль, Верховна Рада України вчергове показала своє справжнє обличчя та залежність від олігархічних сил.

За словами народного депутата, основна проблема полягає в тому, що сьогодні міста практично усунуті від процесу об’єднання громад. Приміські зони великих міст, які де-факто є єдиним соціально-економічним організмом із великими містами, захоплюються місцевими олігархами.

«Вони створюють там сільські об’єднані громади щоб не працювати на благо людей, не надавати послуги, не розвивати освіту та медицину, а з простою метою – захопити землю і її «дерибанити», – наголошує Любомир Зубач.

Доопрацьовуючи законопроект у Комітеті з питань державного будівництва, робоча група і члени комітету вийшли на ті формулювання, які дозволяли забезпечувати інтереси як сіл, так і міст.

«Ми пропонували, щоби приміська зона співпрацювала із великим містом – це у світовій практиці має назву агломерація. Так працює США, Канада, Франція та багато інших країн – велике місто не поглинає приміську зону, а відбувається муніципальне співробітництво на взаємовигідних засадах.

Сільські ради зберігають свою самоврядність та керівні органи, їм додаються певні бюджетні преференції, вони отримують переваги від інфраструктурних внесків від великого міста. Тобто, це така співпраця, коли виграють усі.

Але ж ні! Для олігархії важлива земля, важливо захопити ресурси і красти їх. Шкода, що поправки, які були погоджені, на голосуванні завалили. Відтак, парламент ухвалив закон, яким передбачили спрощену систему сільських громад, і зараз почнеться процес такого «дерибану» у всій Україні», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини