«Сьогодні в Україні панує колективна безвідповідальність у сфері боротьби із фінансовими злочинами», – Тетяна Острікова

2017 року США планує надати Україні 560 мільйонів доларів допомоги: 150 мільйонів на військову і безпекову допомогу, 410 мільйонів – на фінансову допомогу країні. Народні депутати «Об’єднання «Самопоміч», які цими днями перебувають у Вашингтоні, провели ряд зустрічей із конгресменами, які незабаром голосуватимуть за відповідний законопроект про виділення такої допомоги.

Як зазначає народний депутат Тетяна Острікова, безумовно, питання виділення Україні фінансової допомоги є вкрай важливим: «Ми дуже вдячні конгресу, сенату і адміністрації президента Сполучених Штатів Америки. Але наша держава повинна також зробити свою «домашню роботу». Тому що ми повинні усвідомлювати, на що витрачається кожен цент американських платників податків».

Насамперед, за словами Тетяни Острікової, необхідно переглянути українське законодавство та запровадити парламентський та цивільний контроль за витратами бюджету оборони. Окрім того, необхідно створити правоохоронний орган – службу фінансових розслідувань, яка буде розслідувати розкрадання бюджетних грошей, в тому числі міжнародної технічної допомоги: «За радянською традицією засекречений увесь військовий та оборонний бюджети, РНБО приймає закриті рішення, до яких ні парламентарі, ані навіть Міністерство фінансів не мають повного доступу. А створення служби фінансових розслідувань як єдиного органу для боротьби проти злочинів щодо публічних фінансів держави – це структурний маяк меморандуму із МВФ».

Народний депутат наголошує, що в Україні сьогодні у сфері боротьби із фінансовими злочинами, зокрема із розкраданням коштів, які надходять у вигляді технічної допомоги, панує колективна безвідповідальність. Тому для всіх грошей, які надходять у бюджет України, має бути забезпечений цивільний та парламентський контроль, а у випадку порушень – розслідування злочинів ефективною службою фінансових розслідувань.

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12921 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини