Соболєв: «Якщо не буде справедливого суду, у громадян не залишиться іншого виходу, крім повстання»

Народний депутат від «Об'єднання «Самопоміч», голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв зауважує: «Ми б хотіли привернути увагу всіх до того, як зараз добираються кандидати у Верховний Суд України. Коли минулого року в сесійній залі на пропозицію Президента України переписувалася Конституція, всім казали: «Зате буде новий Верховний Суд та Антикорупційний суд».

Однак, яким буде новий Верховний Суд, всі можуть зараз побачити з того, як Вища кваліфікаційна комісія суддів реагує на знайдені громадськими активістами та Громадською радою доброчесності страшні факти в біографії нинішніх кандидатів. Як реагує? Плює».

«Лише кілька останніх прикладів, – продовжує народний депутат. – Олексій Васильович Бринцев. Зараз він суддя Господарського суду Харківської області. Його батько працює суддею Конституційного суду, який давав диктаторські повноваження Януковичу. Крім того, багато майна в декларації, чотири квартири в Харкові, а в 2014-2016 роках він більше двадцяти разів перетинав кордон з Російською Федерацією.

«Прекрасна людина, – вирішує Вища кваліфікаційна комісія суддів, – нехай працює суддею Верховного суду».

«Інший приклад – Золотніков Олександр Сергійович. Зараз суддя Одеського апеляційного адміністративного суду. Він неодноразово забороняв мирні зібрання, в тому числі, під час Євромайдану, не дозволяв одеситам збиратися на підтримку демократії, захисту прав людини. Ці люди зараз обиратимуться у новий Верховний Суд, який, у такому випадку, буде новим тільки за назвою», – додає Єгор Соболєв.

Таку ситуацію він називає поганими іграми та акцентує: «Я вже не кажу про Антикорупційний суд. Законопроект, поданий 1 лютого цього року, не винесений на голосування, незважаючи на неодноразові звернення і до Комітету з питань правової політики, і до спікера парламенту. Більш того, зараз депутат від «Блоку Петра Порошенка» подає пропозицію скасувати ідею створення Антикорупційного суду. Він пропонує назвати звичайних, а отже, здебільшого корумпованих суддів, антикорупційними, виділити кожному судді таку групу – і хай «косять бабло» далі».

«Ще раз – якщо в цій країні не буде створено суду, в тому числі, за допомогою цього парламенту, у громадян не залишиться іншого виходу, як нове повстання проти несправедливості, обману та нищення їхніх прав. Давайте не робити цієї помилки», – підсумовує Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини