Соболєв: «У Президента більше не залишилося відмовок далі не вносити законопроект про Антикорупційний суд»

Парламент нарешті підтримав відкликання депутатського законопроекту про утворення незалежного Антикорупційного суду.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв, цей законопроект був розроблений ще рік тому, разом із громадськістю та Антикорупційним бюро, та було запропоновано Петру Порошенку стати його автором.

«Президент відмовчувався. Тому 1 лютого ми самі зареєстрували законопроект про утворення Антикорупційного суду. Президент разом з більшістю народних депутатів всіляко блокував навіть винесення його на розгляд. Нам допомогла оцінка Венеціанської комісії, яка назвала наш законопроект доброю основою для творення Антикорупційного суду і висловила думку, що автором краще виступити Президенту.

17 жовтня, у день, коли ми вийшли на вулиці з вимогою ухвалення антикорупційних законів, я особисто передав текст законопроекту до Адміністрації Президента. І письмово звернувся до парламенту з проханням зняти законопроект з розгляду. Два місяці депутати від Блоку Петра Порошенка, «Народного фронту» та Опозиційного блоку не давали достатньо голосів для цього формального рішення. А Президент робив вигляд, що інакше він не може внести альтернативний проект, хоча він вчиняв так десятки разів», – наголошує Єгор Соболєв та додає, що тепер ця остання формальна перепона усунута.

«Рухаємося далі. Основна ідея нашого законопроекту — щоби суддів до Антикорупційного суду нам допомогли підібрати ЄС, Сполучені Штати, щоби був справді чесний підбір. Є інформація, що Петро Порошенко готує законопроект, щоби вони лише надавали консультації, щоби знову напихати корумпованих суддів, а всім сказати: «Ось вам антикорупційний суд. Ви просили — беріть». Тому все ще попереду», – підсумовує Єгор Соболєв.

object(WP_Term)#13146 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини