Соболєв: «Суспільство має навчатися в олігархів, як проштовхувати своїх кандидатів»

Як вважає депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв, другий тур для чинного Президента Порошенка – завдання важке, і ще питання, чи підйомне. І винен у цьому сам Глава держави.

«Країна за 5 років побачила, що може П. Порошенко, а що не може. І залучити нових прихильників йому буде набагато складніше, ніж В. Зеленському. Ця довбана корупція, яка об’єднувала чинного Президента з багатьма політиками, що підтримуються РФ. Якби сьогодні Вілкул, Бойко, Льовочкін, Медведчук перебували за гратами або під слідством за державну зраду, якби всі люди, які крали ще в часи Януковича, не кажучи вже про часи постмайдану, були щонайменше відсторонені від посад, то сьогодні Порошенко мав би беззаперечні шанси виграти президентські вибори».

Соболєв наголошує, що більшість українців погоджується з євро- і євроатлантичним вибором, прихильність до якого декларує чинний Президент.  Але його дії суперечать його деклараціям:

«Факт: він торгував з Росією (ми це фізично припиняли на рейках), він має дуже тісні контакти з Медведчуком, який є фактично офіційним резидентом РФ, не кажучи вже про залученість Президента до розкрадання держави».

Але  і до кандидата Зеленського у Соболєва є запитання:
«Я за те, щоб у політику приходили нові люди, але починати з президентської посади – це супернавантаження. Ти одразу матимеш справу з Путіним, з його технологіями, з людиною, яка готова вбити тебе, купити тебе, зробити що завгодно: від теракту до сприятливого висвітлення на багатьох телеканалах.  Зеленському доведеться давати відповідь олігархам від Коломойського до Ахметова, які хочуть зберігати свій вплив, свої монополії і корупційні схеми».

Перше запитання до Президента Зеленського, якщо його оберуть – як провести незалежного Генпрокурора через Верховну Раду, де за більшістю депутатів плаче в’язниця за антикорупційними статтями. Це й Порошенка стосується. Соболєв зауважив, що якщо завтра чинний Президент подасть подання на звільнення Луценка з посади Генпрокурора, як корумпованого і не готового до цієї роботи, нардеп із задоволенням за це проголосує.

Важливо для українців загалом, щоб і другий тур пройшов мирно, за всіма правилами, спокійно, без терактів, без будь-яких операцій, які призведуть до зриву виборів.

«Виборці мають бути головними, щоб їхня думка вирішувала, кому делегувати владу. Українське суспільство стає вільним, дискутує між собою. І суспільство має навчатися в олігархів, як проштовхувати своїх кандидатів. Бо якщо Коломойський і Ахметов можуть просунути залежних від них людей, то чому ми не можемо так само активно проштовхувати принципових, чесних кандидатів?»

«Я постійно наголошую на цьому однодумцям: якщо у нас немає сотень мільйонів доларів на вибори, якщо нас не показують на своїх телеканалах олігархи, наш єдиний шанс – постійно бути з людьми. На вулиці, в їхніх бідах – постійно бути з людьми. Коли в нас буде однодумець в кожному будинку, тоді ми будемо вигравати національні вибори».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини