Соболєв пропонує спростити процедуру голосування для українців, які живуть закордоном

Українцям, які живуть за кордоном, навіть за бажання важко проголосувати на виборах. Наприклад, на всю Австралію є тільки одна дипломатична установа, і кожен українець, який там хоче взяти участь у виборах, має проїхати тисячі кілометрів та написати письмову заяву в посольстві. Потім документ дипломатичною поштою переправляють до Києва та вносять до електронного реєстру виборців. 

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв наголошує: «На це витрачається багато грошей платників податків, багато часу, і в результаті ми втрачаємо громадян України з досвідом життя в успішних демократіях, які просто не мають можливості проголосувати»

До прикладу, на минулих виборах Президента участь у виборах взяли лише 920 українців з Торонто, де живе неймовірно активна українська діаспора. 

Парламентар пропонує виправити цю колізію та ухвалити законопроект, який дозволить роботу з реєстром виборців за допомогою електронних комунікацій. Єгор Соболєв підкреслює: «Працівники самого реєстру за, представники Міністерства закордонних справ, які сьогодні мучаться з цими паперами, теж за. Залишилося тільки рішення українського парламенту».

«Давайте зробимо цей крок, давайте залучимо якомога більше гідних українців до управління українською державою», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини