Соболєв: «Потрібно доти боротися за вигнання генпрокурорів, доки ми не отримаємо того, хто почне розкривати злочини Майдану»

Якщо злочини Майдану будуть розслідувані, а їх виконавці та організатори – притягнуті до відповідальності, то кругова порука між колишнім і нинішнім керівництвом України розірветься. Про це заявив народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» та голова Антикорупційного комітету Верховної Ради Єгор Соболєв після засідання органу.

Засідання відбулося сьогодні та цілком було присвячено розгляду питань щодо результативності злочинів проти Євромайдану. У дискусії участь взяли не лише народні депутати, але й родичі Небесної сотні, їх адвокати та представники правоохоронних відомств.

Після засідання Єгор Соболєв заявив, що ініціюватиме відставку Юрія Луценка з посади Генерального прокурора, оскільки той не розслідує справи проти Євромайдану.

«Є чітка впевненість в суперсаботажі. Навіть ті справи, які дійшли до суду, переважно слухаються так, щоби вироку ніколи не було або був тільки на папері. Станом на зараз засуджено вісім людей – один «тітушка» та семеро міліціонерів. Усі вони отримали умовні терміни. Понад те, більшість найважливіших справ взагалі не дійшли до суду і досі перебувають на етапі слідства, причому, слідство зараз розвалюється», – пояснює Єгор Соболєв.

Дії Юрія Луценка в Генпрокуратурі нардеп називає розвалом правильної та ефективної концепції слідства та заявляє, що ініціюватиме його відставку.

«Як і в історії з попередніми генеральними прокурорами, буду ходити по Верховній Раді, щоби зібрати 150 підписів, після чого парламент має голосувати постанову про недовіру Генеральному прокурору. 226 голосів будуть означати, що Юрій Луценко більше не генеральний прокурор», – пояснює Єгор Соболєв.

Народний депутат додає: «Нам, як представникам людей, треба доти боротися за вигнання генеральних прокурорів, доки ми не отримаємо першого, який реально почне розкривати злочини Майдану».

Резюмуючи, політик нагадує, що необхідно розірвати круговий зв’язок між людьми нинішнього президента Петра Порошенка та втікача Віктора Януковича. У цьому може допомогти саме покарання організаторів та виконавців злочинів під час Революції Гідності.

«Генеральний прокурор, безумовно, є одним з тих людей, які мають розривати цю поруку. І поки ми маємо залежного, нечесного, неефективного Генерального прокурора, нічого доброго не буде», – певен Єгор Соболєв.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією