Соболєв: «Потенційні нападники мають знати, що громадські активісти не самі. Для цього ми створюємо систему колективної безпеки «Захисти»

Депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв обіцяє захист громадських активістів і просто небайдужих громадян, які протидіють системі корупції, беззаконня і свавілля і на яких є тиск і загроза. Для цього створюють систему колективної безпеки «Захисти».

«Давайте попереджати один одного про небезпеку заздалегідь. Я прошу всіх, хто робить добру справу в інтересах своєї громади чи суспільства, повідомляти нас, якщо ви відчуваєте небезпеку для себе через ці добрі справи. Ми внесемо вас у спеціальний відкритий перелік людей, що потребують захисту суспільства. Ми будемо звертати увагу поліції, місцевої громади, медіа, що є така проблема і що ви потребуєте цього захисту. І звісно, якщо не дай Боже, проти вас будуть протиправні дії, ми прийдемо до вас на допомогу першими разом з журналістами, разом з правниками, які готові захищати».

«Потенційні нападники, потенційні злочинці мають знати, що ви не самі. Вони мають знати, що є сотні тисячі людей, які готові за вас заступитися. Ми назвали цю систему колективної безпеки «Захисти», і ми просимо до нас звертатись, щоб нічого ні з ким не ставалося, окрім доброго».

За останній рік в Україні сталося понад півсотні нападів на громадських активістів. Один з найрезонансніших  – історія Катерини Гандзюк, яку облили кислотою біля її будинку у Херсоні, і яка потім померла в лікарні. Замовника нападу на неї досі не встановлено слідством.

Єгор Соболєв наголошує:
«Ми дуже хочемо зупинити велику хвилю репресій, нападів, замахів на убивство, що, на жаль, ми зараз маємо з боку тієї України, яка за корупцію, яка за «рускій мір», яка за свавілля. Ми дуже хочемо вас захищати не після нападів, а це часто стається, а до – щоб з вами взагалі нічого не ставалося. Ми не можемо робити це замість Генерального прокурора чи замість міністра внутрішніх справ, бо це їхні прямі обов’язки, з якими вони не дають раду, і тому я пропоную їх звільнити. Але ми можемо разом зробити інше, ефективніше, важливіше рішення».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини